Tim Burton wyreżyseruje adaptację „Osobliwego domu Pani Peregrine”

1 lipca 2013

Tim Burton - Osobliwy dom Pani Peregrine
Oficjalnie potwierdzono, że reżyser Tim Burton planuje zrealizować film na podstawie debiutanckiej powieści Ransoma Riggsa pt. „Osobliwy dom Pani Peregrine”.

Utrzymująca się przez 63 tygodnie na liście bestsellerów dla dzieci ?The New York Timesa? niesamowita książka pełna starych zdjęć to opowieść o 16-latku, którego dziadek zostaje zamordowany przez coś, co chłopak uważa za postać z wyobraźni. Chcąc odnaleźć odpowiedzi na nurtujące go wątpliwości i poradzić sobie z traumą po utracie bliskiej osoby, młodzieniec wyrusza w podróż do Walii. Tam odkrywa ruiny opuszczonego sierocińca, dzięki czemu zagłębia się w mitologicznym świecie dzieciństwa swojego dziadka i przekonuje się, że najmniej wiemy często o najbliższych nam ludziach. I że poznawszy odpowiedzi na niektóre pytania, czasami przekraczamy granicę, zza której nie ma już powrotu.

Adaptacją scenariusza zajmie się scenarzystka Jane Goldman, która ma na swoim koncie m.in. „Kobietę w czerni” na podstawie powieści Susan Hill i „Gwiezdny pył” na podstawie książki Gaimana. Nie wiadomo na razie, czy w filmie pojawią się etatowi aktorzy Burtona, czyli Johnny Depp i wieloletnia partnerka reżysera Helena Bonham Carter. Pewnym natomiast jest, że produkcją filmu zajmie się wytwórnia filmowa 20th Centrury Fox. Według wstępnych planów obraz ma mieć swoją premierę w lipcu 2015 roku.

W Polsce powieść Ransoma Riggsa ukazała się pod koniec minionego roku nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Pisarz pracuje obecnie nad sequelem pt. „Hollow City”, który według wstępnych zapowiedzi ma ukazać się w styczniu 2014 roku.

W oczekiwaniu na film Burtona możecie poniżej zobaczyć zwiastun powieści „Osobliwy dom Pani Peregrine”:

fot. Gage Skidmore

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film