Zamówiono trzeci i ostatni sezon „Dobrego omenu”. Zdjęcia do serialu rozpoczną się wkrótce w Szkocji

18 grudnia 2023

Platforma Prime Video ogłosiła, że zamówiła trzeci i ostatni sezon serialu „Dobry omen”, będący kontynuacją bestsellerowej powieści Terry’ego Pratchetta i Neila Gaimana. W produkcji powrócą znani z głównych ról demona Crowleya i anioła Azirafala aktorzy David Tennant i Michael Sheen.

Miniserial „Dobry omen” nakręcony na podstawie książki o tym samym tytule miał swoją premierę w maju 2019 roku. Produkcja na tyle spodobała się publiczności i krytykom, że zdecydowano się na jej kontynuację. Materiał wyjściowy do fabuły dostarczyły pomysły na „ciąg dalszy”, którymi przerzucali się przed blisko 35 laty Neil Gaiman i Terry Pratchett. Zakończenie drugiego sezonu wskazywało na to, że twórcy serialu już podczas pracy nad scenariuszem liczyli na domknięcie historii w kolejnym, trzecim sezonie. Oficjalne potwierdzenie, że finałowa odsłona powstanie, otrzymaliśmy właśnie teraz.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że w końcu mogę dokończyć historię, którą razem z Terrym planowałem” – oświadczył Neil Gaiman. „Terry był przekonany, że jeśli zrealizujemy 'Dobry omen’ dla telewizji, to będziemy mogli dociągnąć tę historię aż do samego końca. Sezon pierwszy był o zapobieżeniu Armageddonowi, niebezpiecznym proroctwom i końcowi świata. Sezon drugi był uroczy i łagodny, chociaż zakończył się mniej szczęśliwie, niż mogli mieć nadzieję pewien Anioł i Demon. Teraz, w trzecim sezonie, raz jeszcze zajmiemy się końcem świata. Plany związane z Armageddonem idą w złą stronę. Tylko Crowley i Azirafal, współpracując, mają szansę to naprawić. Tyle że ze sobą nie rozmawiają” – dodał pisarz.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością powrotu Crowleya i Azirafala po złamaniu nam serc w drugim sezonie. Możliwość zobaczenia ponownie razem wielokrotnie nagradzanego duetu Davida [Tennanta] i Michaela [Sheena] będzie prawdziwą przyjemnością. Chcielibyśmy tylko, żeby Terry tu był i mógł cieszyć się tą przejażdżką razem z nami” – powiedział Rob Wilkins, wieloletni asystent Terry’ego Pratchetta, a obecnie opiekun jego spuścizny, autor biografii „Życie z przypisami” i producent wykonawczy „Dobrego omenu”.

Zdjęcia do finałowego sezonu serialu rozpoczną się wkrótce w Szkocji, a jego premiera będzie miała miejsce na platformie Prime Video w ponad 240 krajach i terytoriach na całym świecie. Funkcję producenta wykonawczego, scenarzysty i showrunnera „Dobrego omenu” nadal będzie pełnił Neil Gaiman. Data premiery nie została jeszcze podana. Patrząc jednak po tempie realizacji dotychczasowych sezonów, trzeciej odsłony można spodziewać się na przełomie 2024 i 2025 roku.

[md]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film