Targaryenowie szykują się do wojny domowej. Jest pierwsza zapowiedź drugiego sezonu „Rodu smoka”

2 grudnia 2023


Podczas festiwalu CCXP23 w Sao Paulo w Brazylii HBO zaprezentowało oficjalną zapowiedź drugiego sezonu „Rodu smoka” na podstawie książki „Ogień i krew” George’a R.R. Martina. Premiera ośmiu odcinków nowej serii została zaplanowana na lato 2024 roku.

Serial skupia się na wydarzeniach, które miały miejsce 200 lat przed tymi przedstawionymi w „Grze o tron”. „Ród smoka” opowiada historię rodu Targaryenów. Możemy oczekiwać, że drugi sezon rozpocznie się dokładnie tam, gdzie historia została przerwana w pierwszym sezonie.

„Sezon pierwszy przygotowywał do nadchodzącej bardzo krwawej uczty” – wyjaśnił jakiś czas temu współtwórca i showrunner serialu, Ryan Condal. „Powodem, dla którego chciałem poświęcić na to czas, było to, że zależało mi, aby wszyscy zrozumieli, kim są wszystkie te postacie i jaka długa historia za nimi stoi – za ich ojcami i dziadkami – która doprowadziła do punktu, w którym walczą przeciwko sobie w wojnie domowej. Bardzo interesują mnie dalsze losy wszystkich postaci, które pokazywaliśmy przez cały ten czas, zwłaszcza rodzin Rhaenyry i Alicent, i pokazanie, co się stanie teraz, gdy szachownica została wywrócona, a pionki rozsypały się po ziemi. Jak oni wszyscy zareagują? To historia, którą opowiemy w sezonie drugim i później” – dodał.

W obsadzie drugiego sezonu ponownie znaleźli się: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno oraz Rhys Ifans. Powracają również: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall oraz Matthew Needham. Najwyraźniej twórcy nie przewidzieli w fabule retrospekcji, ponieważ na ekranie nie powrócą Milly Alcock jako młoda Rhaenyra i Emily Carey jako młoda Alicent.

Do obsady dołączają za to: Clinton Liberty jako Addam of Hull, Jamie Kenna jako Ser Alfred Broome, Kieran Bew jako Hugh, Tom Bennett jako Ulf, Tom Taylor jako Lord Cregan Stark oraz Vincent Regan jako Ser Rickard Thorne. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w obsadzie znajdą się również: Abubakar Salim jako Alyn of Hull, Gayle Rankin jako Alys Rivers, Freddie Fox jako Ser Gwayne Hightower oraz Simon Russell Beale jako Ser Simon Strong.

Pracy nad drugim sezonem serialu nie przeszkodziły strajki scenarzystów i aktorów w Stanach Zjednoczonych. „Wszystkie scenariusze ośmiu odcinków zostały ukończone (…) na długo przed rozpoczęciem strajku. Każdy odcinek miał cztery lub pięć wersji roboczych i przeszedł liczne rundy poprawek, aby uwzględnić uwagi HBO i moje, a także wątpliwości budżetowe” – wyjaśnił Martin. Jak dodał, zdjęcia kręcono głównie w Londynie (a także w Walii, Hiszpanii i różnych innych miejscach), a w obsadzie znaleźli się aktorzy będący członkami brytyjskiego związku zawodowego, a nie amerykańskiego, i chociaż wspierali swoich kolegów zza oceanu, to jednak prawo w Wielkiej Brytanii zabrania im organizowania strajku solidarnościowego. Prace więc dobiegły końca bez większych problemów.

Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź drugiego sezonu „Rodu smoka”:

W polskich sklepach wciąż możecie kupić pierwszy sezon „Rodu smoka” dostępny na płytach 4K Ultra HD, Blu-ray i DVD.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film