banner ad

Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek w nowym zwiastunie filmu Disneya o przygodach Kubusia Puchatka i dorosłego Krzysia

27 maja 2018


Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Przekonał się o tym Krzyś, gdy dorósł i znalazł się na życiowym zakręcie. Z pomocą pośpieszył mu bowiem Kubuś Puchatek wraz z grupką pluszowych przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Do sieci trafił właśnie najnowszy zwiastun filmu „Christopher Robin”, który w Polsce wyświetlany będzie pod tytułem „Krzysiu, gdzie jesteś?”. Inspirowany jest on postaciami z popularnych książek dla dzieci A.A. Milne?a.

Od jakiegoś czasu Disney skupia się na produkcji aktorskich wersji swoich słynnych animacji sprzed lat (jak „Księga dżungli” czy „Piękna i bestia”) oraz kontynuowaniu sprawdzonych przebojów (jak „Mary Poppins”). „Krzysiu, gdzie jesteś?” w zasadzie mieści się w obu tych kategoriach. Film opowiada o dalszych losach bohaterów literackich, którzy pojawili się na ekranie w animacji „Przygody Kubusia Puchatka”, ale z drugiej strony jest też produkcją aktorską, a pluszakom ze Stumilowego Lasu nadano cyfrowo realistyczny wygląd.

Akcja filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?” rozgrywa się z górą trzydzieści lat po wydarzeniach opisanych w książkach. Krzyś zdążył dorosnąć i mierzy się z troskami życia codziennego. Wykorzystywany przez swojego szefa nie ma czasu dla ukochanej rodziny. Z pomocą przychodzą mu wierni towarzysze z dzieciństwa ? Kubuś, Prosiaczek, Kłapouchy i Tygrysek. Pluszowe zwierzaki wyruszają ze Stumilowego lasu do Londynu, by przypomnieć dużemu Krzysiowi magię dzieciństwa.

Film „Krzysiu, gdzie jesteś?” wyreżyserował nominowany do Złotego Globu Marc Forster („Marzyciel”) na podstawie scenariusza Alexa Rossa Perry?ego („Złote wyjście”) i Allison Schroeder („Ukryte działania”). Produkcją zajęli się Brigham Taylor i Kristin Burr, producentami wykonawczymi zostali Renée Wolfe i Jeremy Johns. W rolę dorosłego Krzysia wciela się Ewan McGregor. Jego żonę Evelyn gra Hayley Atwell, zaś córkę ? Bronte Carmichael.

„Film jest pełen radości i emocji, a także scen, które uważam za bardzo aktualne. Kubuś jest dzisiaj tak samo istotny jak kiedyś. A może nawet bardziej” ? komentuje reżyser Marc Forster. O grającym dorosłego Krzysia Ewanie McGregorze mówi: „Oczywiście Ewan to dorosły mężczyzna, ale w swoim wyglądzie ma też coś chłopięcego, co uważam za ważne, aby nawiązać z nim więź. Czujesz, że jest w nim to wewnętrzne dziecko, nawet jeśli jest schowane głęboko”.

Polska premiera filmu „Krzysiu, gdzie jesteś?” zapowiedziana jest na 17 sierpnia, czyli dwa tygodnie po premierze światowej. A oto najnowszy zwiastun (z polskim dubbingiem):

Jeden z plakatów promujących film „Krzysiu, gdzie jesteś?”:

[am]

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: film