Premiera drugiego sezonu „Tokyo Vice”. Serial inspirowany książką Jake’a Adelsteina od 8 lutego w HBO Max. Zobacz zwiastun

11 stycznia 2024

Serial „Tokyo Vice”, zainspirowany książką amerykańskiego dziennikarza Jake’a Adelsteina opowiadającą o kulisach pracy policji i światku przestępczym w Tokio, powraca 8 lutego z drugim sezonem. W dniu premiery na platformie HBO Max będzie można obejrzeć dwa odcinki, kolejne pojawią się w tygodniowych odstępach.

Twórca serialu, J.T. Rogers, podkreśla, że od samego początku „Tokio Vice” było pomyślane jako serial wielosezonowy, dlatego filmowcy planowali, by pierwszy sezon kończył się cliffhangerem. Przypomnijmy, że w ostatniej scenie jeden z głównych bohaterów, młody yakuza Sato, zostaje dźgnięty nożem.

Jak wyjawia Rogers, codziennie nieustannie pytano, czy bohater przeżyje. Choć jego powrót w drugim sezonie był zaplanowany, to jednak producent wykonawczy i reżyser Alan Poul przyznaje: „Nie doceniliśmy poziomu przywiązania widzów do Sato. Już sama możliwość śmierci wywołała silną reakcję emocjonalną”.

Sato zatem pojawi się ponownie na ekranie, ale otarcie się o śmierć komplikuje jego związek z dziewczyną i wystawia na próbę przywiązanie bohatera do gangu Chihara-Kai. Drugi sezon zabierze widzów głębiej w przestępczy półświatek miasta, natomiast Jake Adelstein uświadomi sobie, że życie jego oraz bliskich jest w niebezpieczeństwie.

W obsadzie ponownie znaleźli się Ansel Elgort, Ken Watanabe, Rinko Kikuchi, Rachel Keller, Show Kasamatsu oraz Ayumi Ito.

Premiera drugiego sezonu „Tokyo Vice” już 8 lutego. Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

Książka „Tokyo Vice” Jake’a Adelsteina ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa Poradnia K:

[md]


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film