HBO Max zamówiło drugi sezon serialu „Tokyo Vice” inspirowanego książką Jake’a Adelsteina

7 czerwca 2022

„Tokyo Vice”, serial kryminalny luźno oparty na książce dziennikarza Jake’a Adelsteina o pracy policji w Tokio, dostał zamówienie na drugi sezon. Twórcy zapowiadają, że w kolejnej odsłonie rozbudują przedstawiony świat i odsłonią następne tajemnice Yakuzy.

„Jesteśmy podekscytowani, że możemy dla naszych zaangażowanych fanów przygotować kolejną odsłonę tej intrygującej i trzymającej w napięciu historii kryminalnej osadzonej w jednym z najpiękniejszych i tętniących życiem miast na świecie” – przekazali przedstawiciele HBO Max.

Twórca J.T. Rogers powiedział: „Pisanie, a następnie tworzenie pierwszego sezonu 'Tokyo Vice’ z tą fantastyczną grupą twórców było niezrównanym doświadczeniem. Jestem więcej niż szczęśliwy, mogąc kontynuować pracę. Nie mogę się doczekać powrotu na plan w Tokio z naszą wspaniałą obsadą i ekipą. Ale bądźcie przygotowani: w tej opowieści będzie wiele zwrotów akcji”.

Serial i książka opowiadają o amerykańskim dziennikarzu, który przenosi się do Tokyo i jako pierwszy obcokrajowiec podejmuje pracę w największej tamtejszej gazecie. Pisząc do rubryki policyjnej, zaczyna eksplorować mroczny i niebezpieczny świat japońskiej yakuzy.

„Niezmiernie się cieszę, że moja pierwsza książka została przekształcona w fabularyzowany serial, który został dobrze przyjęty. Nie jest to dokument, ale odnosi się do prawdziwych wydarzeń i mam nadzieję, że jest na tyle autentyczny, na ile serial może taki być” – pisał w kwietniu autor książki.

Pomysłodawcą serialu i autorem scenariusza jest J.T. Rogers, który pełni także obowiązki producenta wykonawczego. Reżyserem pilotażowego odcinka pierwszego sezonu oraz producentem wykonawczym serialu jest Michael Mann. W „Tokyo Vice” wystąpili: Ansel Elgort oraz Ken Watanabe, Rinko Kikuchi, Rachel Keller, Ella Rumpf, Hideaki Ito, Show Kasamatsu i Tomohisa Yamashita.

Pierwszy sezon liczy 8 odcinków i dostępny jest w serwisie HBO Max.

W Polsce książka „Tokyo Vice” Jake’a Adelsteina ukazała się nakładem Wydawnictwa Poradnia K.

[am]


Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film