Powstanie ekranizacja kontynuacji „Millennium” pt. „Co nas nie zabije”. Wybrano reżysera, trwają poszukiwania nowej Lisbeth Salander

14 marca 2017


Wszystko wskazuje na to, że niebawem doczekamy się kolejnej ekranizacji opartej na kryminalnym cyklu „Millennium”. Wytwórnia Sony podała już nawet datę premiery nowego filmu, znamy także nazwisko reżysera.

Realizacją projektu na pewno nie zajmie się David Fincher, twórca hollywoodzkiej adaptacji powieści „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” (obraz wyprodukowano pod tytułem „Dziewczyna z tatuażem”). Nie powrócą również aktorzy Daniel Craig i Rooney Mara (na zdjęciu). Do wyreżyserowania nowego filmu wyznaczono Fede?a Alvareza („Martwe zło”, „Nie oddychaj”). Wciąż jeszcze nie potwierdzono, kogo zobaczymy w głównych rolach.

Spekuluje się, że szanse na wcielenie się w Lisbeth Salander mają obecnie Scarlett Johansson oraz Natalie Portman. Przed nową aktorką stoi niełatwe zadanie ? przypomnijmy, że Rooney Mara za swoją rolę otrzymała nominację do Oscara. Film przygotowywany przez Sony będzie adaptacją powieści „Co nas nie zabije”, czwartej części cyklu „Millennium”, którą po śmierci Larssona napisał David Lagercrantz. Produkcja Sony może być zatem rozpatrywana jako swoisty restart kinowej serii zainicjowanej w 2011 roku przez Davida Finchera. Opracowaniem scenariusza zajął się Fede Alvarez we współpracy z Jayem Basu („Strefa X 2”) oraz Stevenem Knightem („Tabu”, „Locke”).

„Jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za tę szansę” – oznajmił Alvarez. „Wytwórnia Sony stała się dla mnie jak rodzina, nie mogę wyobrazić sobie bardziej pasjonującego projektu dla uczczenia naszej relacji. Lisbeth Salander jest takim typem bohatera, że każdy reżyser chciałby zająć się przeniesieniem jej do świata filmu. Dysponujemy świetnym skryptem, a teraz czeka nas najfajniejsza część ? poszukiwanie naszej Lisbeth”.

Przypomnijmy, że kultowa trylogia Stiega Larsssona została zekranizowana w całości już w 2009 roku przez szwedzkich filmowców. Popularność kryminalnego cyklu wpłynęła również na stworzenie innych adaptacji. W 2012 roku zainicjowano komiksową serię wydawnictwa Vertigo ze scenariuszem szkockiej pisarki Denise Miny oraz rysunkami Leonarda Manco i Andrei Muttiego. Z kolei już od 15 marca w polskich księgarniach znaleźć będzie można komiks „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” Sylvaina Runberga i Jose Homsa, którego wydawcą jest Egmont.

Realizacja zdjęć do nowego filmu ruszy we wrześniu. Premiera zapowiedziana została na 5 października 2018 roku.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film