Będzie komiks na podstawie trylogii Millennium Larssona

15 października 2011

DC Comics ogłosiło, że nabyło prawa do adaptacji bestsellerowej trylogii „Millennium” Stiega Larssona na potrzeby komiksu.

„Fabuła i postacie jakie Larsson wykreował w trylogii idealnie pasują do komiksowego formatu. – powiedział Dan DiDio, wydawca w DC Comics – To wielki zaszczyt móc pracować nad opowieścią, która jest tak popularna wśród czytelników na całym świecie.”

Każda część trylogii podzielona zostanie na dwa komiksowe tomy. Według zapowiedzi będą one ukazywać się od 2012 do 2014 roku (dwa tomy rocznie) nakładem imprintu Vertigo, znanego z tak popularnych serii jak „Sandman”, „Baśnie” czy „Amerykański Wampir”.

Stieg zawsze lubił komiksy i byłby zachwycony mogąc zobaczyć postacie, które stworzył przywrócone do życia na kartach komiksu.” – powiedział Joakim Larsson, młodszy brat zmarłego w 2004 roku pisarza i dziennikarza.

Nie wiadomo jeszcze, kto będzie autorem komiksów, ale decyzję o publikacji już można określić strzałem w dziesiątkę, biorąc pod uwagę zapowiedzianą na grudzień premierę filmu „Dziewczyna z tatuażem” – adaptację pierwszej części trylogii Larssona w reżyserii Davida Finchera z Danielem Craigiem w roli głównej.

Na zdjęciu poniżej Joakim Larsson, brat pisarza i zarazem jeden ze spadkobierców jego praw autorskich:

joakim-larsson

Tematy: , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy