Nowe filmowe wcielenie Lisbeth Salander! Zwiastun ekranizacji powieści „Co nas nie zabije”

8 czerwca 2018


Przywitajcie się z nową Lisbeth Salander! Sony Pictures wypuściło pierwszy zwiastun filmu „The Girl in the Spider’s Web” (z ang. „Dziewczyna w sieci pająka”) nakręconego na podstawie powieści „Co nas nie zabije”, czyli pierwszej z serii trzech oficjalnych kontynuacji oryginalnej trylogii „Millennium” Stiega Larssona, którą napisał na zlecenie spadkobierców pisarza szwedzki dziennikarz David Lagercrantz.

Po tym, jak w Lisbeth Salander wcieliły się Noomi Rapace i Rooney Mara, kolejna aktora ma szansę zagrać genialną hakerkę o skomplikowanej przeszłości. Rolę powierzono Claire Foy. Brytyjka ma zadanie nieco łatwiejsze niż jej poprzedniczka, która wystąpiła w filmie Davida Finchera. Nie musi bowiem interpretować po raz kolejny tego samego materiału wyjściowego. Producenci nowej ekranizacji „Millennium” postanowili bowiem skupić się na oficjalnych kontynuacjach trylogii Larssona, pisanych przez Davida Lagercrantza.

Reżyser Fede Alvarez postrzega „The Girl in the Spider’s Web” jako nowe otwarcie w serii, na tej samej zasadzie, jak to ma miejsce w filmach o Bondzie „To dobre porównanie, aby na to właściwie spojrzeć. Kiedy obsadzasz na nowo Bonda, musisz zacząć od początku. Ludzie nie muszą obejrzeć wszystkich poprzednich Bondów, aby zrozumieć nowego. Tu, w pewnym sensie, będzie tak samo. Ale jeśli ktoś jest fanem książek lub poprzednich filmów to nasza produkcja dostarczy mu wielu bardzo satysfakcjonujących chwil” ? powiedział.

My efekty pracy filmowców poznamy dopiero w listopadzie, kiedy to zapowiedziano światową premierę ekranizacji. Alvarez jednak już teraz zachwala nowe wcielenie Lisbeth Salander. „Claire jest niesamowitym, rzadkim talentem, który wstrzykuje nowe życie w Lisbeth. Nie mogę się doczekać, żeby przedstawić tę nową historię publiczności na świecie, a Claire Foy znajduje się w jej centrum” ? skomentował.

Przygotowując pierwszy zwiastun filmu, reżyser postarał się nie ujawniać zbyt wiele. „Ludzie narzekają, że wiele zwiastunów za dużo zdradza z fabuły. (…) Staramy się tego nie robić. Wydaje mi się, że nasz zwiastun daje wgląd w styl tego filmu, nastrój, który chcieliśmy osiągnąć, i ? mamy nadzieję ? uświadomi ludziom, jak bardzo ten film różni się od poprzednich wcieleń” ? powiedział Alvarez.

Przekonajcie się zatem sami. Oto zwiastun filmu „The Girl in the Spider’s Web” na podstawie powieści „Co nas nie zabije” Davida Lagercrantza:

Plakat promujący film „The Girl in the Spider’s Web”:

[am]
źródło: Entertainment Weekly, Variety

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film