banner ad

To już pewne: będą dwa kolejne tomy „Millennium”!

15 października 2015

Lagercrantz-pisze-kolejne-millennium
Dwa miesiące po premierze czwartego tomu „Millennium” pt. „Co nas nie zabije” autor książki, David Lagercrantz, ogłosił, że pracuje nad dwiema kolejnymi częściami cyklu o genialnej hackerce Lisbeth Salander i dziennikarzu Mikaelu Blomkviscie.

„Po prostu nie mogę się temu oprzeć. Pisanie było tak świetną zabawą i niesamowitą przygodą.. Co więcej, sądzę, że wymyśliłem historię, która rozwija się w dobrym kierunku” – napisał Lagercrantz w oświadczeniu opublikowanym przez szwedzkie wydawnictwo Norstedts.

Zgodnie z zapowiedziami książki mają ukazywać się w dwuletnich odstępach. Piąta część „Millennium” trafi do sprzedaży w 2017 roku. Premiera szóstej planowana jest na 2019 rok.

„Rozmawialiśmy o tym z Davidem od jakiegoś czasu, ale decyzja została podjęta stosunkowo niedawno. On bardzo chciał to napisać, a wszyscy wiemy, że ten gatunek zachęca do tworzenia więcej niż jednej książki” – powiedziała w rozmowie z gazetą „Dagens Nyheter” szefowa wydawnictwa, Eva Gedin.

Niewątpliwie wpływ na ostateczną decyzję miał też fakt, że napisany przez Lagercrantza czwarty tom, „Co nas nie zabije”, spotkał się z dobrym przyjęciem czytelników. Do dziś na całym świecie książka rozeszła się w nakładzie 2,7 miliona egzemplarzy.

Poniżej możecie wysłuchać pierwszego rozdziału „Co nas nie zabije” w interpretacji Adama Baumana:

[aw,am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy