Autor horrorów Brian Keene uległ poparzeniu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

8 czerwca 2018


Amerykański pisarz Brian Keene, znany czytelnikom w naszym kraju z powieści „Noc zombie” i „Miasto żywych trupów”, doznał oparzeń pierwszego i drugiego stopnia na twarzy oraz oparzeń drugiego stopnia na ramieniu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie autora.

Do zdarzenia doszło, gdy 50-letni Keene pomagał przyjacielowi w uprzątnięciu posiadłości po tym, jak wody rzeki Susquehanna wystąpiły z brzegów i zalały pobliskie tereny. Nagromadzone krzaki panowie palili w ognisku. Wtedy nadciągnął wiatr i skierował płomienie w stronę pisarza.

Keene’a przewieziono do jednego szpitala, a potem do kolejnego. Oparzenia były stosunkowo poważne. Pisarzowi zaaplikowano alloplastyczny substytut skóry do leczenia ran. „Zabieg poskutkował, więc zapewne nie będzie żadnych komplikacji. Wracam do domu i przez długi czas będę wracał do zdrowia” ? powiedział Keene.

I tu wkracza proza życia. W mediach często wspomina się o autorach bestsellerów zarabiających krocie, jednak stanowią oni zaledwie ułamek wszystkich pisarzy, absolutnie niereprezentatywny dla tego zawodu. Przykładem tego jest właśnie Brian Keene. Choć napisał około 50 książek, zdobył dwie Nagrody Brama Stokera i jest znanym autorem horrorów, to podobnie jak wielu innych niezależnych twórców nie posiadał ubezpieczenia zdrowotnego, na które zapewne nie było go stać. Tymczasem koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie. Dlatego konieczne było uruchomienie w Internecie zbiórki pieniędzy na ten cel. W ciągu trzech dni udało się zebrać niemal całą potrzebną kwotę, czyli 45 tysięcy dolarów. „Społeczność fanów horrorów, pisarzy, reżyserów i aktorów jest bardzo zżyta. Dbamy o siebie” ? skomentował pisarz.

Keene’a czeka teraz długa rekonwalescencja w domu. Na razie nie jest w stanie normalnie pisać (posty ze szpitala wrzucał na Twittera przy pomocy jednego palca). Autor nie wyklucza, że będzie musiał skorzystać z pomocy którejś z fundacji. Wymienia chociażby założoną przez Stephena Kinga The Haven Foundation zajmującą się pomocą ludziom ze środowiska artystycznego, którzy nie mogą pracować z powodu choroby lub wypadku.

[am]
źródło: York Dispatch, Twitter, GoFundMe

Tematy: , ,

Kategoria: newsy