banner ad

Jim Broadbent w ekranizacji „Niezwykłej wędrówki Harolda Fry” Rachel Joyce. Zobacz zwiastun

24 maja 2023

16 czerwca do kin w Polsce trafi film „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści Rachel Joyce. To wzruszająca opowieść o podróży w imię miłości, poświęcenia i walki o ocalenie życia bliskiej osoby. Dystrybutor Galapagos Films udostępnił właśnie polski zwiastun adaptacji.

„Niezwykła wędrówka Harolda Fry” to historia człowieka, który wiedzie życie bez szczególnego celu, dopóki nie dowiaduje się, że jego dawna przyjaciółka Queenie umiera. Wyrusza wic w wędrówkę przez Anglię, aby się z nią zobaczyć. Podróż Harolda stanowi celebrację życia, która pomaga nam sobie uświadomić, że porażka i strata – tak samo jak sukces i radość – mogą nas ukształtować.

Kadr z filmu (fot. © David Gennard/Embankment Films)

Film oparty został na inspirującej powieści Rachel Joyce pod tym samym tytułem, która w 2012 roku otrzymała nominację do Nagrody Bookera. Książkę sprzedano już na całym świecie w prawie 4 milionach egzemplarzy. W filmowej adaptacji wystąpili zdobywca Oscara Jim Broadbent („Iris”, seria o Bridget Jones) oraz Penelope Wilton („Downton Abbey”). Za reżyserię odpowiada Hettie Macdonald („Normalni ludzie”, „Doktor Who”), a scenariusz napisała autorka książki, Rachel Joyce.

„Kiedy przeczytałam niesamowitą powieść Rachel Joyce, od razu poczułam, że chcę zrobić na jej podstawie film. Rachel przygląda się tematom żalu, straty, poczucia winy i uzdrowienia – jest w tym coś tak niesamowicie uniwersalnego, a Harold jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Odważnie wkraczając w nieznane, pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych” – mówi reżyserka Hettie Macdonald.

Ekranizacja wejdzie do polskich kin 16 czerwca. Równolegle z premierą filmu w księgarniach pojawi się wznowienie powieści „Niezwykła wędrówka Harolda Fry” Rachel Joyce w tłumaczeniu Tomasza Maciosa.

Zobacz zwiastun filmu „Niezwykła wędrówka Harolda Fry”:

Powieść Rachel Joyce przypomni Wydawnictwo Znak:

[am]
fot. główna: © David Gennard/Embankment Films


Tematy: , , , , ,

Kategoria: film