Polska premiera serialu „Normalni ludzie” na podstawie powieści Sally Rooney zapowiedziana na grudzień

5 listopada 2020

Nominowany do tegorocznych nagród Emmy serial „Normalni ludzie”, oparty na bestsellerowej powieści Sally Rooney, będzie miał wkrótce swoją polską premierę. 1 grudnia w HBO GO dostępne będą od razu wszystkie odcinki ekranizacji, na antenie HBO emisja zaplanowana jest od 14 grudnia.

„Normalni ludzie” to współczesna historia miłosna podążająca śladami Marianne i Connella – dwojga młodych ludzi, którzy nieustająco krążą wokół siebie, odkrywając, jak skomplikowana potrafi być młodzieńcza miłość.

Oboje chodzą do tej samej szkoły w małym miasteczku w zachodniej Irlandii. Connell jest lubianym, przystojnym i dobrze zbudowanym sportowcem. Marianne natomiast to dumna, wycofana i niepopularna samotniczka, która unika swoich kolegów i koleżanek z klasy, a na lekcjach kwestionuje autorytet nauczycieli. Między nastolatkami zaczyna iskrzyć, gdy Connell przychodzi, aby odebrać swoją matkę Lorraine z pracy w domu Marianne. Bohaterów zaczyna łączyć dziwna i niezwykle silna więź, którą postanawiają ukryć przed rówieśnikami.

12-odcinkowy serial „Normalni ludzie” powstał na podstawie bestsellerowej powieści Sally Rooney o tym samym tytule. „Największym wyzwaniem związanym z adaptacją książki była próba pokazania w czytelny sposób wewnętrznego życia bohaterów poprzez ich zewnętrzne działania. W pewnym sensie 'Normalni ludzie’ to powieść o różnicach między zewnętrzną i wewnętrzną jaźnią bohaterów, więc musieliśmy znaleźć nowe sposoby na przedstawienie tych różnic na ekranie” – mówi autorka, która była współautorką scenariuszy sześciu odcinków i producentką wykonawczą serialu.

Dla osób zaangażowanych w przeniesienie książki na ekran od początku ważne było, żeby zdjęcia zostały nakręcone w Irlandii. Akcja powieści rozgrywa się bowiem w małym fikcyjnym miasteczku w irlandzkim hrabstwie Sligo oraz w kilku miejscach w Dublinie. „Nikt z nas tak naprawdę nie uważał, że te miejsca niczym się nie wyróżniają lub można je zastąpić. Zależało nam na pokazaniu środowiska i oddaniu sprawiedliwości konkretnemu kontekstowi tej historii. Myślę, że stało się to ważną częścią serialu” – zauważa Sally Rooney.

W rolach głównych w „Normalnych ludziach” występują: Paul Mescal oraz Daisy Edgar-Jones. Na ekranie towarzyszą im m.in. Sarah Greene, Aislín McGuckin i Desmond Eastwood. Za reżyserię serialu odpowiadają Lenny Abrahamson i Hettie Macdonald. Oboje wyreżyserowali po sześć odcinków produkcji. Autorami scenariusza są Sally Rooney, Alice Birch i Mark O’Rowe. Ekranizacja została wyprodukowana przez Element Pictures dla BBC Three i Hulu we współpracy ze Screen Ireland. Produkcja była nominowana do tegorocznych nagród Emmy w czterech kategoriach, w tym za najlepszą męską rolę pierwszoplanową (Paul Mescal) oraz za najlepsza reżyserię (Lenny Abrahamson).

Premiera serialu „Normalni ludzie” odbędzie się w HBO GO 1 grudnia. Tego dnia do serwisu dodany zostanie cały sezon produkcji. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO zaplanowana została na 14 grudnia.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun „Normalnych ludzi”:

Serial powstał w oparciu o powieść „Normalni ludzie” Sally Rooney, która ukazała się w Polsce nakładem Wydawnictwa W.A.B.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film