Jean Dujardin w ekranizacji „Na dzikich ścieżkach” Sylvaina Tessona. Zobacz zwiastun

23 stycznia 2023

Producent Apollo Films udostępnił zwiastun filmu, który nakręcono na podstawie książki „Na dzikich ścieżkach” Sylvaina Tessona. W głównego bohatera wciela się aktor Jean Dujardin. Premiera we francuskich kinach zapowiedziana jest na marzec 2023 roku.

„Na dzikich ścieżkach” to zapis pieszej wyprawy autora po francuskiej prowincji. Pewnego wieczoru w 2014 roku, przebywając u swojego przyjaciela, Sylvain Tesson wspiął się po pijaku na fasadę domu i spadł z wysokości dziesięciu metrów. W skutek wypadku połamał żebra, kręgi i czaszkę. Lekarze musieli wprowadzić go w stan śpiączki, z którego wyszedł po ośmiu dniach.

W czasie rehabilitacji nachodzą go refleksje, z których rodzi się chęć udania w podróż. W 2015 roku, wciąż ledwo trzymając się na nogach i wbrew radom otoczenia, postanawia przemierzyć Francję pieszo, idąc zapomnianymi drogami. „Pragnąłem wędrować po ukrytych dróżkach, okolonych żywopłotami, po darni z jeżyn i śladach kolein otaczających porzucone wsie. Daleko od głównych dróg istnieje Francja ukryta w cieniu, chroniona przed zgiełkiem, której oszczędzone zostało planowe zagospodarowanie, niszczące każdą tajemnicę” – pisał Tesson.

Relacja z tej wędrówki ukazała się w 1996 roku w formie książki podróżniczej „Na dzikich ścieżkach”. We Francji publikacja ta okazała się ogromnym bestsellerem, sprzedając się w nakładzie ok. pół miliona egzemplarzy. W Polsce mogliśmy ją przeczytać dzięki tłumaczeniu Anny Michalskiej, wydanemu przez Oficynę Literacką Noir sur Blanc.

Filmowa wersja trafi niebawem na ekrany kin we Francji, a główną rolę w produkcji gra Jean Dujardin. Aktor podkreśla, że adaptacja różni się od książki, a bohater nosi inne imię – Pierre. „Jeśli pójdziesz obejrzeć film i powiesz sobie, że chcesz zobaczyć w tym książkę, to będziesz rozczarowany. Ale jeśli jesteś otwarty, może coś się wydarzy” – powiedział. „A zatem nie zobaczysz Sylvaina Tessona, lecz Pierre’a. Oczywiście istnieje związek między naszymi historiami, ale nigdy nie chciałem grać Sylvaina Tessona. To byłoby nieprzyzwoite i głupie” – dodaje Dujardin.

Na ekranie wystąpią również Jonathan Zaccaï, Camille Rowe, Anny Duperey i Izïa Higelin. Film w reżyserii Denisa Imberta ma zapowiedzianą premierę we francuskich kinach 22 marca.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun:

[am]
fot. Radar Films

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film