Francuzi kręcą film na podstawie książki „Na dzikich ścieżkach” Sylvaina Tessona. W głównej roli Jean Dujardin

24 sierpnia 2021

Książka „Na dzikich ścieżkach” francuskiego podróżnika Sylvaina Tessona zostanie przeniesiona na ekran. Za reżyserię filmu odpowiada Denis Imbert, a w głównej roli występuje Jean Dujardin – aktor znany m.in. z „Artysty” oraz „Oficera i szpiega”.

To właśnie Dujardin ogłosił publicznie informację o przystąpieniu do prac nad filmem, udostępniając na swoim profilu na Instagramie zdjęcie przedstawiające stronę tytułową scenariusza. Ekranizacja będzie nosiła zmieniony tytuł – „Les Chemins de Pierre” (z fr. „Kamienne ścieżki”).

W książce „Na dzikich ścieżkach”, wydanej w Polsce nakładem Oficyny Literackiej Noir sur Blanc, Sylvain Tesson opisuje pieszą wyprawę po francuskiej prowincji. Autor zdecydował się wybrać w drogę podczas pobytu w szpitalu, gdzie trafił po upadku z dachu, który nieomal przypłacił życiem. Idąc przez kraj, od granicy z Włochami do przylądka Cotentin nad kanałem La Manche, odwiedzał najbardziej opóźnione w rozwoju tereny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Jean Dujardin (@jeandujardin)

„Na dzikich ścieżkach” jest dziennikiem marszu, który trwał jedenaście tygodni, spełniając rolę fizycznej i psychicznej rehabilitacji po wypadku. Książka była we Francji dużym bestsellerem i sprzedała się we wszystkich formatach w łącznym nakładzie ponad 425 tysięcy egzemplarzy.

Reżyser filmu Denis Imbert jest również współautorem scenariusza, który napisał z pomocą scenarzysty, pisarza i dramaturga znanego pod pseudonimem Diastème. Obok Jeana Dujardina w obsadzie znaleźli się Jonathan Zaccai, Camille Rowe, Anny Duperey i Izia Higelin. Za produkcję „Les Chemins de Pierre” odpowiada firma Radar Films.

[am]
fot. Elen Nivrae/Flickr

Tematy: , , , ,

Kategoria: film