„Czarny Młot” Jeffa Lemire’a doczeka się ekranizacji

15 listopada 2018


Amerykańska wytwórnia filmowa Legendary Entertainment w końcu upomniała się o komiks superbohaterski. Tytuł, który zostanie zekranizowany, jest jednak daleki od klasycznych historii z tego gatunku. Wiedzą o tym doskonale fani Jeffa Lemire?a, bo to właśnie jego seria „Czarny Młot” doczeka się adaptacji.

Producentami wykonawczymi przedsięwzięcia, które firma opisuje jako „multiplatformowe, połączone wewnętrznie uniwersum z bohaterami i historią, na jaką zasługuje współczesna widownia”, będą twórcy komiksu: scenarzysta Jeff Lemire i rysownik Dean Ormston.

„Czarny Młot” to nietypowa opowieść o superbohaterach uwięzionych pomiędzy wymiarami, którzy walczą nie tylko z nadnaturalnymi siłami, ale również wewnętrznymi demonami. „Historia nie zamyka się tylko w jednym albumie. To całe uniwersum z wieloma komiksami, które stanie się multimedialnym przedsięwzięciem filmowo-telewizyjnym” ? komentuje Jeff Lemire, ujawniając tym samym, że w dalekosiężnych planach są zarówno filmy fabularne, jak i seriale osadzone w świecie „Czarnego Młota”.

Projekt stanowi powrót po latach Legendary Entertainment do ekranizowania historii superbohaterskich. Warto przypomnieć, że firma zainicjowała działalność w 2005 roku filmem „Batman: Początek” Christophera Nolana, szybko jednak odeszła od tego typu produkcji. „Czarny Młot” to okazja, aby zaprezentować świat superherosów w oryginalnym wydaniu. „Razem z naszym zespołem od dawna chcieliśmy przedstawić uniwersum superbohaterskie. Mieliśmy szczęście, że ten tytuł był dostępny” ? powiedział Nick Pepper, prezes Legendary Television Studios. Póki co, projekt jest dopiero na wstępnym etapie rozwoju. Nie wiadomo jeszcze, kto napisze scenariusz, ani tym bardziej, kiedy rozpoczną się prace na planie. Ci jednak, którzy czytali komiks opublikowany w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont, wiedzą, że z pewnością jest na co czekać.

„Czarny Młot” to jeden z kilku tytułów Lemire’a, które w najbliższych latach mogą doczekać się ekranizacji. Trwają bowiem prace nad rozwojem dwóch innych projektów kanadyjskiego artysty: serialu telewizyjnego na podstawie „Gideon Falls” (kryminał spowinowacony z horrorem) oraz adaptacji „Podwodnego spawacza” z Ryanem Goslingiem w roli głównej.

Jeff Lemire ? to artysta wzbudzający w ostatnich latach duże zainteresowanie w światku komiksowym. Polscy czytelnicy poznali autora za sprawą przejmujących „Opowieści z hrabstwa Essex”. W ostatnim czasie pojawił się wysyp ciekawych tytułów z dorobku Kanadyjczyka: oprócz „Czarnego Młota”, wydano space-operową serię „Descender”, postapokaliptycznego „Łasucha” oraz superbohaterskie komiksy „Waleczni” i „Bloodshot Odrodzenie”, a już wkrótce przeczytamy pierwszy tom „Royal City” oraz „Podwodnego spawacza”.

[mw]
źródło: Deadline, New York Times

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film