Wygraj egzemplarze „Czerni kruka” Ann Cleeves! [ZAKOŃCZONY]

15 listopada 2018


Wydawnictwo Czwarta Strona rozpoczęło publikację kryminalnej „Serii Szetlandzkiej” Ann Cleeves, a u nas możecie wygrać pierwszy tom tego cyklu zatytułowany „Czerń kruka”.

Do rozdania mamy trzy egzemplarze kunsztownie skonstruowanego, klimatycznego thrillera rozgrywającego się w zamkniętej społeczności na jednej z wysp archipelagu Szetlandów. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Kiedy powieść „Czerń kruka” ukazała się po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii i którą nagrodę literacką przyniosła autorce? (2) Kto wciela się w głównego bohatera książki, inspektora Jimmy’ego Pereza, w serialu zrealizowanym przez stację BBC? Podaj imię i nazwisko aktora.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowe odpowiedzi brzmią: (1) w 2006 roku, Duncan Lawrie Dagger Award (albo: Gold Dagger ? Złoty Sztylet); (2) Douglas Henshall.

Egzemplarze książki „Czerń kruka” otrzymają:

Karolina Kiryjczuk,
Emilia Drabczyk,
Kamil Zawalich.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z  dopiskiem w temacie „Ann Cleeves ? Czerń kruka”.
Zakończenie konkursu w środę, 28 listopada, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Jest zimny styczniowy poranek i Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to zwłoki jej uduszonej nastoletniej sąsiadki, Catherine Ross.

Mieszkańcy spokojnej wyspy skupiają oskarżycielskie spojrzenia na jednym człowieku, samotniku Magnusie. Ale kiedy detektyw Jimmy Perez i jego koledzy ze Szkocji upierają się, aby przeprowadzić dochodzenie, całą społeczność ogarnia atmosfera podejrzliwości i strachu. Po raz pierwszy od lat sąsiedzi Catherine nerwowo ryglują drzwi, zdając sobie sprawę, że pośród nich mieszka morderca.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: książkowe