banner ad

„Opowieści z hrabstwa Essex” Jeffa Lemire’a doczekały się ekranizacji! Zobacz zwiastun miniserialu

23 lutego 2023

Znakomita saga graficzna Jeffa Lemire’a o mieszkańcach kanadyjskiej prowincji została przeniesiona na ekran. Pięcioodcinkowy miniserial na podstawie „Opowieści z hrabstwa Essex” powstał dla CBC/Radio-Canada. Jego premiera zapowiedziana jest na 19 marca. Portal Deadline jako pierwszy udostępnił zwiastun tej produkcji.

W „Opowieściach z hrabstwa Essex” kanadyjski autor komiksów Jeff Lemire złożył hołd swoim korzeniom, osadzając akcję w fikcyjnym odpowiedniku prowincji Ontario, gdzie się urodził. Historia koncentruje się na przedstawieniu losów niewielkiej społeczności na przestrzeni lat. Stanowi to pretekst do snucia rozważań o rodzinie, pamięci, żalu, sekretach z przeszłości i pojednaniu. „Opowieści…” pokazują, jak strata, zdrada czy trauma mogą wpłynąć na pokolenia i że odkupienie znajduje się dzięki więzom międzyludzkim.

Bohaterowie to różni ludzie, których łączą wspólne korzenie. Młody Lester po śmierć matki przeprowadza się do swojego wujka Kena, ale nie potrafi się z nim porozumieć i substytut nieobecnego ojca znajduje w Jimmym. Staruszek Lou w pogoni za sławą stracił przed laty miłość najbliższych i szacunek do samego siebie. Miejscowa pielęgniarka postanawia się nim zaopiekować. Ich losy przeplatają się w poruszającej historii.

Warto podkreślić, że serial kręcono właśnie w Ontario, a scenariusz napisał Jeff Lemire we współpracy z Eilis Kirwan. W obsadzie znaleźli się Finlay Wojtak-Hissong (jako Lester), Brian J. Smith (Ken), Kevin Durand (Jimmy), Molly Parker (Anne) i Stephen McHattie (Lou). Na ekranie będą im towarzyszyć: Tamara Podemski, Rossif Sutherland, Jim Calarco i Jordyn Gillis.

„Opowieści z hrabstwa Essex” to już druga adaptacja twórczości Jeffa Lemire’a. Wcześniej Netflix zekranizował jego postapokaliptyczną serię komiksową „Łasuch”. Aktualnie trwają prace nad drugim sezonem tej produkcji.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun serialu na podstawie „Opowieści…”:

W Polsce „Opowieści z hrabstwa Essex” ukazały się nakładem Timof Comics.

[am]
fot. First Generation Films

Tematy: , , , ,

Kategoria: film