Premiera serialu „Łasuch” już w czerwcu. Netflix ujawnił zwiastun ekranizacji komiksu Jeffa Lemire’a

29 kwietnia 2021

„Łasuch”, oparty na popularnym komiksie autorstwa Jeffa Lemire’a serial opowiadający o chłopcu-jelonku żyjącym w postapokaliptycznym świecie, trafi na Netflix już 4 czerwca. Platforma streamingowa udostępniła właśnie zwiastun tej produkcji.

„Łasuch” rozgrywa się 10 lat po tym, jak śmiercionośny wirus spustoszył świat i doprowadził do pojawienia się zwierzęco-ludzkich hybryd. Młody Gus jest jednym z przedstawicieli tej nowej rasy – na głowie wyrosły mu rogi jelenia. Ponieważ ludzie polują na hybrydy, chłopak mieszka w zacisznym domu w lesie. W końcu jednak sytuacja zmusi go do opuszczenia kryjówki. Wspólnie z samotnym wędrowcem Jepperdem wyruszy w drogę, by sprawdzić, co pozostało z dawnej Ameryki, a przy okazji odkryć sekret pochodzenia hybryd.

Choć komiks Jeffa Lemire’a, który stanowi podstawę serialu, przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych odbiorców, ekranizacja Netflixa ma być produkcją familijną.

„Chcieliśmy stworzyć serial, który zaoferuje ucieczkę i przygodę, w którym natura odzyskuje świat. Pod wieloma względami wydaje się to baśnią. 'Łasuch’ to nowy rodzaj dystopijnej opowieści, która jest bardzo atrakcyjna i pełna nadziei. Chcemy, żeby ludzie wchodzili w świat, w którym jest piękno, nadzieja i przygoda. To historia z rozmachem – jeździmy pociągami, wspinamy się po górach, biegamy przez lasy. To serial o tym, co tworzy rodzinę, co naprawdę oznacza dom i dlaczego ważne jest, aby zachować wiarę w ludzkość” – mówi Jim Mickle, reżyser i jeden z showrunnerów ekranizacji.

W serialu „Łasuch” występują Christian Convery jako Gus i Nonso Anozie jako Jepperd, a także Adeel Akhtar (Dr. Singh), Will Forte (ojciec Gusa), Dania Ramirez (Aimee), Neil Sandilands (generał Steven Abbot), Stefania LaVie Owen (Bear) i Aliza Vellani (Rani Singh). Współproducentami ekranizacji są Robert Downey Junior i jego żona Susan Downey.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun „Łasucha”:

Komiks „Łasuch” ukazał się w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film