banner ad

„Extreme Universe” autorstwa Roba Liefelda, twórcy Deadpoola, doczeka się ekranizacji

4 stycznia 2017


Wszystko wskazuje na to, że Deadpool nie będzie jedynym bohaterem Roba Liefelda, który doczeka się własnego filmu. Twórca podpisał bowiem umowę, dzięki której dojdzie do realizacji nowych kinowych adaptacji jego komiksów.

Producentami filmów zostali: Graham King z Fundamental Films (chińska firma odpowiadająca także za realizację widowiska Luca Bessona „Valerian i miasto tysiąca planet”), Akiva Goldsman (współscenarzysta filmu „Jestem legendą” na podstawie kultowej powieści Richarda Mathesona oraz autor scenariusza „Pięknego pomysłu”), a także sam Rob Liefeld. Wspomniani twórcy chcą tym samym dać początek nowemu uniwersum filmowemu, w ramach którego zekranizowane zostaną komiksy z tak zwanego „Extreme Universe”.

Początek i złoty okres „Extreme Universe” przypada na lata 90. ubiegłego wieku. W ramach inicjatywy składającej się z dziewięciu serii, czytelnicy mieli okazję poznać ponad sto postaci komiksowych, takich jak Lethal, Re-Gex, Bloodwulf, Nitro-Gen czy Badrock. Nie bez znaczenia była nazwa uniwersum ? superbohaterowie odznaczali się bowiem faktycznie ekstremalnymi, bezkompromisowymi charakterami, a specyficzna kreska Liefelda, który słynie z przedstawiania nadmiernie muskularnych postaci, tylko zwiększała kontrowersje co do artystycznej wartości jego dzieł. Mimo to komiksy cieszyły się dużą popularnością za oceanem.

Rob Liefeld

Rob Liefeld to jeden z założycieli Image Comics, amerykańskiego wydawnictwa powołanego w 1992 roku we współpracy z Toddem McFarlane’em, Jimem Lee oraz Markiem Silvestrim. Na swoim koncie artysta ma między innymi prace przy seriach „The New Mutants” oraz „X-Force” Marvela, choć najbardziej znany jest jako twórca postaci Deadpoola.

Warto przy okazji wspomnieć, że oprócz Deadpoola i superbohaterów z „Extreme Universe” na wielkich ekranach może pojawić się również Angelyne, komiksowa heroina Liefelda stworzona w 1995 roku, która walczyła z demonami. Prawa do realizacji filmu na podstawie jej przygód zakupiło w tamtym roku studio Paramount Pictures. Realizacją przedsięwzięcia ? jako reżyser ? także zainteresowany jest wspomniany wyżej Akiva Goldsman.

[mw]

Tematy: , , , ,

Kategoria: film