Pierwszy zwiastun imponującej superprodukcji Luca Bessona na podstawie komiksu „Valerian”!

10 listopada 2016

valerian-zwiastun-premiera-1
Luc Besson odkrywa karty i rzuca wyzwanie „Gwiezdnym wojnom”! Prezentujemy pierwszy zwiastun filmu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” zrealizowanego na podstawie serii komiksowej Pierre?a Christina i Jean-Claude?a Mezieresa. Największa produkcja w karierze reżysera pojawi się w kinach latem 2017 roku.

Nieprawdopodobna, kosmiczna odyseja dwójki podróżników w czasie ? tak w skrócie można byłoby opisać komiksową serię „Valerian”, na podstawie której powstał film. Bohaterowie to kosmiczni agenci, odpowiedzialni za utrzymanie porządku na terytoriach zamieszkałych przez ludzi. W jednym z albumów wyruszają z misją do Miasta Tysiąca Planet ? kulturowego i politycznego centrum galaktyki ? gdzie przyjdzie im zmierzyć się ze złowrogą siłą, która zagraża bezpieczeństwu całego wszechświata.

Tytułowe Miasto Tysiąca Planet to kosmiczna stacja o nazwie Alpha, która została założona przez ludzi, jednak przez wieki rozrastała się i rozrastała. „To miejsce, do którego każdy we Wszechświecie przybywa z posiadaną wiedzą. To miasto nauki. Broadway, Wall Street. To Shibuya. Pigalle ? właściwie wszystko, co chcesz, połączone w jedno miejsce. Cała niezbędna wiedza zgromadzona jest właśnie tutaj. Przez to jest to coś unikatowego. Ten, kto kontroluję Alphę, stanowi zagrożenie, ponieważ posiadając nieograniczoną wiedzę jest zdolny do wszystkiego” – tłumaczy Besson.

valerian-zwiastun-premiera-2

Kosztująca 180 milionów dolarów adaptacja komiksowej serii zadziwia rozmachem. Szczególnie interesująco wyglądały prace konceptualne nad realizacją filmu. Na wiele lat przed oficjalnym rozpoczęciem zdjęć, Luc Besson wystosował ponad dwa tysiące listów do szkół artystycznych. W wiadomości poinformował, że zamierza zrealizować widowisko science-fiction i jeśli ktoś miałby ochotę wziąć udział w projekcie, to jest na to szansa. Tym sposobem francuski reżyser wyłonił kilku artystów, którzy za pośrednictwem nowych form komunikacji ? głównie przez Skype’a ? mieli szansę dzielić się pomysłami na wzbogacenie uniwersum „Valeriana”. Efekty prac będzie można zobaczyć w filmie: zupełnie nowe stworzenia, unikalne statki kosmiczne, a także inne fantastyczne elementy inspirowane komiksowym pierwowzorem.

valerian-zwiastun-premiera-3

Pierwsze materiały wideo promujące film pojawiły się już podczas tegorocznego konwentu Comic-Con w San Diego. Tam też obraz wyreżyserowany przez Luca Bessona spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Z obszernymi fragmentami „Valeriana” mieli okazję zapoznać się także dziennikarze serwisu IGN. W swojej relacji napisali: „Czegoś takiego w tym gatunku jeszcze nie widziano. 'Valerian i Miasto Tysiąca Planet’ to 'Strażnicy Galaktyki’ na sterydach, film stworzony w rozpoznawalnym stylu Bessona, przywodzącym na myśl 'Piąty element’. Jednak mający własną tożsamość i naprawdę wiele do zaoferowania. To bez wątpienia największy blockbuster przyszłego lata, wyznaczający nowe standardy dla efektów specjalnych. Ilość detali i jakość stylu wizualnego wykreowanego przez Bessona jest imponująca. Ten film już w stadium produkcji wygląda lepiej niż wszystkie kinowe przeboje minionego roku!”.

Besson zapytany o plany na realizację kolejnych części, które mogłyby stać się kinową franczyzą, odpowiedział, że byłby przeszczęśliwy, gdyby kręcenie „Valeriana” było jego głównym zajęciem aż do końca życia.

Poniżej możecie zobaczyć polski zwiastun filmu „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”:

Francuska seria „Valerian”, na podstawie której nakręcono film, została stworzona w latach 60. ubiegłego wieku przez Pierre?a Christina i Jean-Claude?a Mezieresa. Komiks ukazuje się w Polsce w wydaniach zbiorczych nakładem oficyny Taurus Media. Historię „Cesarstwo Tysiąca Planet”, którą zobaczymy w przyszłym roku na ekranie, znajdziecie w pierwszym tomie serii.

valerian-komiksy-taurus

[mw]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: film