Zapraszamy do Gdyni na 8. Nadmorski Plener Czytelniczy

9 lipca 2019


Wypoczynek na plaży sprzyja czytaniu. Już po raz ósmy w Gdyni odbędzie się Nadmorski Plener Czytelniczy. W programie spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz liczne atrakcje dla całych rodzin. Rezerwujcie czas od 19 do 21 lipca.

Nadmorski Plener Czytelniczy to idealne miejsce dla tych, którzy lubią czytać i tych, którzy po książki sięgają tylko czasami. Wydarzenie otwarte jest dla wszystkich i łączy w sobie elementy kiermaszu książki z bogatym programem wydarzeń towarzyszących. W 2018 roku przez trzy dni plener odwiedziło blisko 25 tysięcy osób! W lubianych i uczęszczanych miejscach, na Bulwarze Nadmorskim, w Konsulacie Kultury oraz Gdyńskim Centrum Filmowym, na mieszkańców Trójmiasta oraz turystów czekają liczne atrakcje literackie.

W tym roku jak zwykle wyjątkową atmosferę pleneru tworzyć będą m.in.: Eustachy Rylski, prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Lucyna Kirwil, Jakub Małecki, Małgorzata Domagalik, Jacek Fedorowicz, Magda Krzyżanowska-Mierzewska i Aldona Wiśniewska, Mirosław Wlekły, Elżbieta Sieradzińska, Dariusz Jaroń, Marek Migalski, Nina Majewska-Brown, Dorota Milli, Janusz Szostak, Krzysztof Zajas, Maciej Siembieda, Piotr Borlik, Paulina Mechło, Rafał Dębski i Michał Zawadka. W Gdyni pojawią też stali goście: Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek.

Na gdyńskim bulwarze swoją ofertę wystawi ponad 60 wydawnictw m.in.: Agora, Akapit-Press, Amaltea, Grupa Helion, Książkowe Klimaty, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Sonia Draga, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Timof Comics, Widnokrąg, Wielka Litera, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo Kameleon, Wydawnictwo Kobiece, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo MG, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo SQN i Wydawnictwo Vectra. Wybrane książki zaprezentują także: Pascal, Prószyński i S-ka, W.A.B., Wydawnictwo Literackie i Marginesy. Bogata oferta wydawców uzupełniona zostanie przez księgarnię BookBook i Świat Książki, które zadbają o to, by każdy znalazł na plenerze swoje wymarzone lektury. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach.

Zainteresowanym Nagrodą Literacką Gdynia szczególnie polecamy wizytę na stoisku nagrody. Można się tam będzie zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych. Przypomnijmy, że w tym roku kapituła nagrody obraduje w nieco zmienionym składzie, a zwycięzców poznamy już 30 sierpnia, podczas uroczystej gali w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Jak co roku, organizatorzy pleneru przygotowali wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, które odbywać się będą w specjalnie wydzielonej strefie dziecięcej. Zapowiedziano plenerowe warsztaty z Aleksandrą Struską-Musiał, zajęcia z ilustrowania bajek i rodzinne czytanie. Wśród gości będą m.in.: Rafał Kosik ? autor serii „Felix, Net i Nika”, laureatka wielu nagród literackich Barbara Kosmowska oraz Karolina Grabarczyk, Nika Jaworowska-Duchlińska, Jarosław Kaczmarek ? autor serii piłkarskiej „Mali mistrzowie”, Łukasz Kosik ? autor książki „Bajki ze zrozumieniem i konfiturką” oraz Ewa Karwan-Jastrzębska i Dorota Kobiela, które opowiedzą o książkach „Hermes 9:10”, „Misja Feniks” i „Misja Xibalba”. Michał Zawadka podpowie rodzicom jak wspierać umysł dziecka, będzie więc o nagrodach, karach, relacjach i wewnętrznej motywacji do działania.

Szczegółowy program 8. Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego znajdziecie na stronie organizatora.

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia