Wygraj egzemplarze komiksu „Mechaniczna ziemia: Oceanika” [ZAKOŃCZONY]

9 lipca 2019


We współpracy z Wydawnictwem Kurc przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są egzemplarze pierwszego tomu serii komiksowej „Mechaniczna ziemia” zatytułowanego „Oceanika”, autorstwa Jean-Baptiste’a Andréae i Patricka Fitou.

Do rozdania mamy cztery egzemplarze komiksu będącego mieszanką surrealistycznej fantastyki, opowieści przygodowej i burleski, który dowodzi dużego talentu i nieskrępowanej wyobraźni francuskiego rysownika. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy odpowiedzieć na dwa poniższe pytania.

Pytania konkursowe brzmią następująco: (1) Jaki tytuł nosi druga seria komiksowa rysownika Jean-Baptiste’a Andréae, która publikowana jest w polskim przekładzie? (2) Jakie inne francuskie komiksy (nie licząc dzieł Jean-Baptiste’a Andréae) ukazały się nakładem Wydawnictwa Kurc? Podaj przynajmniej trzy tytuły.

?
Konkurs rozstrzygnięty. Prawidłowa odpowiedź na pyt. (1) brzmi: „Azymut”. Odpowiedź na pyt. (2) powinna zawierać trzy z następujących tytułów: „Vasco”, „Lot kruka”, „Largo Winch”, „Kraina Mikołajka”, „Barbarella”, „Scenki z życia osiedla”, „Eksterminator 17”, „Niezwykła podróż” (ten ostatni tytuł tylko połowicznie jest francuski, ale też go uwzględniliśmy).

Egzemplarze komiksu „Mechaniczna ziemia: Oceanika” otrzymują:

Dawid Bordewicz,
Julia Kwinecka,
Bartosz Lenart,
Paweł Kot.

Nagrody wyślemy pocztą w ciągu ok. 2 tygodni.
?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy redakcji: konkursy.booklips@gmail.com z dopiskiem w temacie „Mechaniczna ziemia od wydawnictwa Kurc”.
Zakończenie konkursu w niedzielę, 21 lipca, o godzinie 23:59.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez redakcję spośród prawidłowo udzielonych odpowiedzi.

Nie zapomnijcie podać nam swojego imienia, nazwiska i numeru telefonu. Udział w konkursie i przesłanie swoich danych jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu.

Uwaga! Zgłoszenie konkursowe musi zawierać poniższą formułę: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach konkursowych zgodnie z polityką prywatności strony i regulaminem konkursu”.

Opis: Na pokładzie transatlantyka „Mekaton” trwa odwieczna fiesta. Wszyscy bawią się, śpiewają i tańczą, nie martwiąc się zbytnio o nic więcej. Chaos powoduje pomysł jednego z pasażerów. Philéon ścigany jest przez Siły Specjalne, obawiające się, że może całkowicie odmienić los mieszkańców. Czy w świecie hedonizmu i uciech znajdzie pomocnika?

W „Mechanicznej ziemi” spotykamy kolejne fantastyczne postacie, których autorem jest Jean-Baptiste Andréae. Ludziom towarzyszą zwierzęta oraz roboty, a całość utrzymana jest w urzekającej stylistyce retrofuturystycznej, inspirowanej poetyką absurdu i niedorzeczności. Całość uzupełnia dawka oryginalnego humoru. Oszołamiająca mieszanka wyobraźni!

Tematy: , , , , ,

Kategoria: książkowe