George R.R. Martin chwali zapowiadaną na wrzesień powieść „Instytut” Stephena Kinga

9 lipca 2019


Niektórzy mają to szczęście, że mogą czytać wyczekiwane książki na długo przed premierą. Tak też jest w przypadku George’a R.R. Martina, który miał już możliwość zapoznać się z treścią zapowiadanej na wrzesień powieści „Instytut” Stephena Kinga.

Autor „Pieśni Lodu i Ognia” podzielił się swoimi wrażeniami na Twitterze. Żadnych szczegółów na temat książki nie ujawnił, to raczej krótka notka polecająca, która być może trafi na okładkę „Instytutu”. Niemniej otrzymujemy pierwszy sygnał od znanego kolegi po piórze Kinga, że powieść jest bardzo wciągająca.

„Właśnie skończyłem najnowszą powieść Stephena Kinga, 'Instytut’. King po raz kolejny to zrobił. Czytam codziennie, ale większość książek czytam powoli, rozdział lub dwa na wieczór. To nie działa w przypadku dzieł Steve’a, nigdy nie działało. Z chwilą, gdy zaczynam jedną z jego książek, jestem skazany na jej skończenie” ? pisze Martin.

Światowa premiera „Instytutu” zapowiedziana jest na 10 września. Polscy czytelnicy przeczytają książkę najprawdopodobniej już dzień później, tj. w środę 11 września, dzięki wydawnictwu Albatros. Akcja powieści rozgrywa się wokół złowieszczego Instytutu, którego dyrektorka i personel zrobią wszystko, by wydobyć z młodych podopiecznych ich nadnaturalne moce. Jeśli robisz postępy, dostajesz żetony do automatów ze słodyczami. Jeśli nie robisz, kara jest brutalna. Dzieci, która posiadają niezwykłe talenty, jak telekineza czy telepatia, są porywane z domu, a ich rodzice mordowani. Nikt jeszcze nigdy nie uciekł z Instytutu, ale wtedy trafia tam Luke Ellis. Zapowiada się dramatyczna walka między dobrem a złem w świecie, w którym dobrzy nie zawsze wygrywają. A jeśli będą mieli szczęście, to mogą po prostu pozostać dobrzy.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy