banner ad

Wojciech Chmielarz i Ziemowit Szczerek zdradzą kulisy powstawania nowych powieści podczas spotkań online

4 maja 2020


Początek maja obfituje w głośne literackie premiery. 6 maja do księgarni trafią dwie wyczekiwane książki ? „Wyrwa” Wojciecha Chmielarza oraz „Cham z kulą w głowie” Ziemowita Szczerka. Z tej okazji obaj autorzy w tym tygodniu spotkają się z fanami online w wirtualnym studiu Empiku. Pisarze zdradzą, co inspirowało ich w trakcie pracy nad nowymi powieściami oraz udzielą odpowiedzi na pytania publiczności zadawane w komentarzach.

Wojciech Chmielarz to obecnie jeden z najpoczytniejszych polskich pisarzy. Autor znakomicie przyjętego i zekranizowanego przez Canal+ „Żmijowiska” powraca z nowym thrillerem psychologicznym. I choć od wydania ostatniej powieści minął zaledwie rok, informacja o dacie premiery „Wyrwy” (Wydawnictwo Marginesy) odbiła się szerokim echem wśród czytelników. W dorobku pisarza znalazły się już dwa cykle, jednak najnowsza książka nie stanowi części żadnego z nich, lecz odrębną całość. „Wyrwa” opowiada o mężczyznach, którzy kochali tę samą kobietę i którzy będą musieli zmierzyć się z tajemnicą jej śmierci. Jak przyznaje sam pisarz, fascynuje go to, jak wiele masek zakłada człowiek ? kim innym staje się wśród bliskich, a kim innym w kontakcie z obcymi. W oczekiwaniu na premierę wielbiciele prozy autora mogą wysłuchać oryginalnej produkcji Empik Go pt. „Wyrwa. Historia Ułana” ? swoistego prologu do nowej powieści.

We wtorek 5 maja o godz. 18:00, dzień przed wydaniem nowej książki, mistrz thrillerów psychologicznych opowie o pracy nad historią i zdradzi, czego po jego najnowszej opowieści mogą spodziewać się czytelnicy. Rozmowę, tłumaczoną również na język migowy, poprowadzi Weronika Wawrzkowicz.

Dzień po premierze książki, 7 maja o godz. 18:00, w wirtualnym studiu Empiku pojawi się Ziemowit Szczerek, laureat Paszportu „Polityki” za rok 2013, dwukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike. Autor pozostanie do dyspozycji czytelników, którzy będą mogli zadawać pytania oraz podzielić się pierwszymi czytelniczymi wrażeniami. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Na spotkaniu obecny będzie tłumacz migowy.

Tym razem Szczerek zaskoczy brawurową powieścią utrzymaną w klimacie noir „Cham z kulą w głowie” (Wydawnictwo Znak), opartą na przewrotnym pomyśle ? drugiej wojny światowej nie było. Warszawa nigdy nie została zniszczona, a dzisiaj pod łukami triumfalnymi spacerują Polacy, Żydzi i Ukraińcy. Ale teraz to miasto, które nie przegrało, spływa krwią. Ulica szepcze o Kubie Hieroglifie i spisku tajnych stowarzyszeń. Kolejne trupy bez głów walają się po ulicach, a świat pogrąża się w chaosie. Trwa wojna na wszystkich szczeblach, w mieście rozprzestrzenia się nienawiść podsycana przez namiętność. A w tle ulubiony temat pisarza ? wielka historia.

Ziemowit Szczerek jak nikt potrafi obnażyć narodowe przywary i dotrzeć do samej tkanki zbiorowej tożsamości. Rok temu wydał głośny reportaż poświęcony obecnej sytuacji na Węgrzech ? „Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim”. I choć tym razem pisarz powraca do fikcji literackiej, jego powieść odważnie wydobywa na powierzchnię to, co dręczy polskie sumienie.

Przypominamy, że Empik bezterminowo przedłużył możliwość skorzystania z 2-miesięcznego darmowego pakietu Empik Premium. Aktywacja usługi zapewnia szereg korzyści, m.in. pozwala odkrywać tysiące audiobooków i e-booków oraz szeroką ofertę słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także obejmuje darmową dostawę produktów ze sklepu Empik.com, zwrot części środków za zakupy i atrakcyjne promocje. Szczegóły akcji znajdziecie tutaj.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia