Pierwszy zwiastun i krótki fragment serialu „Żmijowisko” na podstawie kryminału Wojciecha Chmielarza

5 września 2019


Stacja Canal+ przedstawia pierwszy zwiastun oraz krótki fragment serialowej adaptacji „Żmijowiska” Wojciecha Chmielarza. Produkcja, do której zdjęcia zakończono przed miesiącem, zadebiutuje na małym ekranie tej jesieni.

„Żmijowisko” to oryginalny serial Canal+ opowiadający o grupie trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi pociechami na wakacje do letniska „Żmijowisko”. Jednego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika nastoletnia córka Arka i Kamili. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania nie przynoszą rezultatu, dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby jeszcze raz przeprowadzić poszukiwania. Wraz z postępującym dochodzeniem pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa, a w tle poszukiwań nastolatki poznajemy historię jej rodziców, ich przyjaciół z młodości oraz wzajemnych relacji pełnych skrywanych przez lata konfliktów, namiętności i uprzedzeń. Stopniowo odsłania się brutalna prawda o życiu w kłamstwie, dwoistości ludzkiej natury oraz wyniszczającej obsesji zazdrości i nienawiści, która nieuchronnie prowadzi do tragedii.

W głównej roli – Arka – występuje Paweł Domagała. W serialu będzie też można zobaczyć m.in.: Davinę Reeves-Ciarę, Agnieszkę Żulewską, Cezarego Pazurę, Piotra Stramowskiego, Wojciecha Zielińskiego, Martę Malikowską, Joachima Lamżę, Szymona Piotra Warszawskiego, Tamarę Arciuch, Małgorzatę Klarę, Magdalenę Różańską, Dominika Bąka, Mirosława Haniszewskiego, Grzegorza Warchoła, Lidię Sadową oraz Stanisława Cywkę, Kamilę Urzędowską oraz Hannę Koczewską.

Reżyserem „Żmijowiska” jest Łukasz Palkowski, odpowiedzialny za sukces pierwszego sezonu „Belfra”. Scenariusz napisali wspólnie Dana Łukasińska oraz Wojciech Chmielarz. Za zdjęcia odpowiada Michał Sobociński, zaś scenografem jest Radosław Zielonka. Kostiumy są dziełem Agnieszki Werner, zaś charakteryzacja – Iwony Kajszczak. Za montaż odpowiedzialni będą Jarosław Barzan i Piotr Kmiecik, z kolei autorem muzyki będzie Bartosz Chajdecki. Reżyserką castingu jest Viola Borcuch, a kierowniczką produkcji Marzena Bober. Producentem wykonawczym „Żmijowiska” na zlecenie Canal+ jest Aurum Film – Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun „Żmijowiska”:

Krótki fragment „Żmijowiska” udostępniony na profilu serialu na Facebooku:

[edm]
fot. i źródło: Canal+

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film