banner ad

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się jesienne Targi Książki Empiku

4 października 2022

W środę 12 października rusza 6. edycja Targów Książki Empiku. Wydarzenie w przeddzień startu otworzy Yuval Noah Harari. Na uczestników czekają książkowe premiery, spotkania autorskie, promocje i wiele innych atrakcji.

Podczas jesiennej edycji Targów Książki Empiku swoją ofertę przedstawi ponad 100 wydawców, zaplanowano też 50 spotkań autorskich i wydarzeń na pięciu scenach. Tradycyjnie już będą się one odbywać online, na Scenie Głównej z selekcją literatury popularnej, Scenie Apostrof poświęconej literaturze pięknej i reportażom, Scenie Przecinek i Kropka dla najmłodszych czytelników oraz branżowej Scenie Forum. Nowością będzie Scena Young Adults – przestrzeń dla wszystkich fanów młodzieżówek. O tym, jak jest ich wielu, świadczą tegoroczne listy bestsellerów Empiku.

Targowe spotkania autorskie online to nie tylko rozmowy o premierowych książkach. Internauci mogą spodziewać się m.in. egzemplarzy z autografami do wygrania, a także możliwości telefonicznej rozmowy z ulubionym pisarzem podczas transmisji i wielu niespodzianek dla samych gości w studiu. Wszystkie spotkania będą transmitowane online: na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na kanale YouTube, a wydarzenia ze sceny Young Adults – dodatkowo na profilu Empiku na Instagramie i na TikToku. Ponadto internauci będą mieli szansę zajrzeć za kulisy, a ich przewodnikiem tam będzie bloger Marcin Okoniewski.

Sesje autografów w warszawskim Empiku

Z części atrakcji targów będzie można skorzystać stacjonarnie. W warszawskim salonie Empik Westfield Arkadia w Warszawie odbędą się sesje autografów. Czytelnicy będą mogli zdobyć dedykacje i podpisy m.in. Beaty Pawlikowskiej, Marii Peszek czy Przemka Kossakowskiego. Targi to także rabaty na książki sięgające do -50%. Fani audiobooków i e-booków na Empik.com znajdą także zniżki w specjalnej strefie książek cyfrowych.

Goście Targów Książki Empiku

Targi otworzy Yuval Noah Harari, który powraca z nową książką „Niepowstrzymani” (Wydawnictwo Literackie) – po raz pierwszy w jego dorobku kierowaną do młodzieży. Spotkanie online z izraelskim myślicielem odbędzie się 11 października o godz. 16:30. W programie jesiennej edycji targów znalazły się spotkania z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak Nicholas Sparks, Michael Schur czy Tanya Byrne, a także popularnymi polskimi autorami, m.in. z laureatką Bestsellera Empiku 2021 Joanną Mokosą-Rykalską, Grzegorzem Piątkiem Markiem Krajewskim, Zygmuntem Miłoszewskim czy Martą Łabęcką. To jednak dopiero początek długiej listy. Empik będzie gościł w sumie ponad 50 autorów najciekawszych jesiennych premier wydawniczych.

Przestrzeń dla wydawców

Na targach będzie działać także branżowa Scena Forum. Odbędą się na niej webinary z udziałem ekspertów, adresowane do wydawców i osób zawodowo związanych z rynkiem książki. W tej edycji poruszone zostaną takie tematy jak rola SEO, contentu oraz mediów społecznościowych w procesie promocji, współpraca z Empik Go czy niestandardowe formy wsparcia sprzedaży.

Targi Książki Empiku potrwają dwa tygodnie i zakończą się 25 października.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia