Mads Mikkelsen na planie filmu „The Bastard”. Pierwsze zdjęcia z ekranizacji powieści Idy Jessen o podbojach duńskich wrzosowisk

4 października 2022

Duńskie studio produkcyjne Zentropa opublikowało pierwsze zdjęcia z planu epickiego dramatu kostiumowego „The Bastard” kręconego na podstawie powieści „Kaptajnen og Ann Barbara” Idy Jessen. W głównych rolach w ekranizacji występują Mads Mikkelsen i Amanda Collin.

Adaptacja w reżyserii Nikolaja Arcela to porywający dramat o podboju duńskich wrzosowisk. Historia opowiada o niepoddającej się człowiekowi naturze, wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu. O zemście, dyscyplinie, miłości i stracie. To historia o dumnym i walczącym z przeciwnościami mężczyźnie oraz o kobiecie, która zostaje jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Podczas Festiwalu w Cannes ogłoszono, że w roli zubożałego kapitana Ludviga Kahlena wystąpi Mads Mikkelsen, zaś jako pełną życia Ann Barbarę zobaczymy aktorkę Amandę Collin. Teraz ogłoszono pozostałych członków obsady.

U boku Mikkelsena i Collin zagrają młode talenty kina skandynawskiego. Do ekipy dołączyli Simon Bennebjerg, który wcieli się w postać Frederika de Schinkela, lokalnego właściciela ziemskiego i arcywroga postaci granej przez Madsa Mikkelsena, czyli Ludviga Kahlena. Z kolei norweska aktorka Kristine Kujath Thorp zagra kuzynkę Frederika de Schinkela, Edel Helene, uwikłaną w morderczą walkę o władzę i miłość, którą toczą Shinkel i Kahlen. W filmie wystąpi również Gustav Lindh jako nieoczywisty sprzymierzeniec Kahlena – pastor Anton Eklund.

Ekranizację uznaje się za jedną z największych produkcji Zentropy ostatnich lat. Jej budżet wynosi 8 milionów euro. Scenariusz filmu Nikolaj Arcel napisał wspólnie z innym uznanym duńskim scenarzystą i reżyserem Andersem Thomasem Jensenem. Zdjęcia powstają właśnie w Danii, Niemczech i Czechach. Premiera planowana jest na jesień 2023 roku.

[am]
fot. Best Film

Tematy: , , , , ,

Kategoria: film