Targi Książki i Mediów Vivelo odbędą się nie tylko w Warszawie, ale też w Lublinie

22 stycznia 2024

Targi Książki i Mediów Vivelo w 2024 roku zorganizowane zostaną nie tylko w Warszawie, ale również w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 7-8 września w obiekcie Targi Lublin.

„Z rozmachem rozwijamy markę Targi Książki i Mediów Vivelo, poszerzając listę miast, w których jesteśmy obecni. Z dumą ogłaszamy, że w pierwszy weekend września Lublin wypełni się pisarzami, twórcami internetowymi a przede wszystkim miłośnikami książek, którzy znajdą dla siebie przestrzeń na terenie obiektu Targi Lublin. Lublin to miasto pełne inspiracji, cieszymy się, że do kalendarza wydarzeń kulturalnych mieszkańcy i turyści mogą dopisać Targi Vivelo” – mówi Irma Tomaszewska, dyrektor generalna Targów Książki i Mediów Vivelo.

Organizator imprezy przekazał, że podczas Targów Vivelo w Lublinie wykorzystane zostaną rozwiązania, które sprawdziły się podczas pierwszej warszawskiej edycji, jak chociażby te mające na celu organizację sesji autografowych nawet najbardziej popularnych autorów w sposób pozwalający odwiedzającym niezakłócenie zapoznawać się z ofertą wydawnictw.

„Niezmiennie kładziemy nacisk na multimedialność wydarzenia i na pokazanie, jak bardzo książka zmienia się i ewoluuje wraz z nami” – dodaje Tomaszewska.

Na terenie obiektu Targi Lublin zaplanowano strefy tematyczne, bogaty program wydarzeń towarzyszących skierowany do szerokiej publiczności – zarówno do miłośników popularnych gatunków literackich, jak i koneserów literatury ambitnej oraz młodych odbiorców literatury Young Adult.

Druga edycja Targów Książki i Mediów Vivelo w Warszawie

Wydarzenie w Lublinie poprzedzi druga edycja Targów Książki i Mediów Vivelo w Warszawie, które odbędą się w dniach 16-19 maja 2024 roku. Tak jak w roku poprzednim, targi w stolicy będą zorganizowane na największym stadionie w kraju – PGE Narodowym.

„Zorganizowane przez nas po raz pierwszy w 2023 roku Targi Książki i Mediów Vivelo w Warszawie wpisały się w mapę kulturalną stolicy. Chcemy tę unikalną przestrzeń targową rozwijać w kolejnych miastach Polski” – zapowiada Irma Tomaszewska.

Podczas pierwszej edycji Targów Książki i Mediów Vivelo w Warszawie blisko 40 tysięcy osób odwiedziło PGE Narodowy. Organizatorzy wykorzystali ok. 20 tysięcy m2 powierzchni obiektu, aby stworzyć 11 stref tematycznych m.in. #spotkajautora, #booktok, #gaming, #lifestyle, #mamatatadziecko, #audio, na których odbyło się około 100 wydarzeń towarzyszących: pokazów, warsztatów, paneli i prezentacji. Swoją ofertę licznie zaprezentowały wiodące wydawnictwa, jak również księgarnie, organizacje branżowe, platformy cyfrowe oraz media tradycyjne – prasa, radio. Wydzielona została również specjalna strefa dla agentów literackich.

W trakcie Targów Książki i Mediów Vivelo 2023 w Warszawie odbyło się ponad 550 spotkań z autorami. Czytelnicy mieli okazję spotkać m.in. Katarzynę Bondę, Katarzynę Kubisiowską czy Remigiusza Mroza, a także autorów spoza Polski, m.in. Grahama Mastertona, Toshikazu Kawaguchiego czy Harry’ego Whittakera, syna Lucindy Riley. Do spotkań z pisarzami wykorzystano płytę główną, gdzie zorganizowano sesje autografowe.

[md]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia