banner ad

Panele, quizy i wywiad z Henrym Cavillem w programie WitcherConu. Poznaliśmy szczegóły pierwszego wirtualnego konwentu dla fanów uniwersum Wiedźmina

28 czerwca 2021

Firmy Netflix i CD Projekt RED ogłosiły program nadchodzącego WitcherConu – pierwszego globalnego konwentu dla fanów uniwersum Wiedźmina, który odbędzie się w przestrzeni wirtualnej. Impreza rozpocznie się 9 lipca o godzinie 19:00.

Plan wirtualnego wydarzenia obejmuje szereg interaktywnych paneli dyskusyjnych, z których każdy zawierać będzie wiele niespodzianek dotyczących serialu „Wiedźmin” i anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”. WitcherCon poprowadzi Julia Hardy. Widzowie będą mogli zobaczyć również specjalne materiały, które pozwolą im bliżej przyjrzeć się procesowi produkcji i tworzenia uniwersum Wiedźmina.

Na początek twórczyni serialu „Wiedźmin”, Lauren Schmidt Hissrich, i część obsady – Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa i Paul Bullion – zasiądą do gry z „Talią Przeznaczenia”, składającą się z kart z pytaniami od wiedźmińskiej społeczności. Jak można się domyślać, nie zabraknie opowieści o tworzeniu drugiego sezonu produkcji Netfliksa.

Od ponad 13 lat seria gier „Wiedźmin” przyciąga uwagę graczy na całym świecie. W panelu „Wspomnienia ze szlaku” poświęconym jej historii twórcy opowiedzą o tym, jak powstały wiedźmińskie przygody znane z trylogii gier. Nie zabraknie również anegdot, odkrywania zapomnianych artefaktów i opowieści o ulubionych momentach z serii.

Ale uniwersum Wiedźmina, bazujące na książkach Andrzeja Sapkowskiego, to nie tylko serial i gry wideo. O nadchodzących komiksach i grach planszowych opowiedzą Rafał Jaki, Bartosz Sztybor i Łukasz Woźniak.

Twórcy gier i serialu będą mogli też sprawdzić swoją wiedzę o rozszerzonym uniwersum znanym z przygód Geralta z Rivii w „Wiedźmińskim quizie”. W rozgrywce uczestnicy nagradzani będą nie tylko za udzielanie poprawnych odpowiedzi, ale również sekrety zza kulis swoich produkcji i wszelkie inne ciekawostki.

Na koniec WitcherConu przygotowano spotkanie z samym Geraltem z Rivii, czyli Henrym Cavillem, który w rozmowie z Joshem Horowitzem opowie o gatunku fantasy, przeznaczeniu i rozszerzonym uniwersum Wiedźmina. Organizatorzy konwentu zdradzają, że Cavill może mieć również dla fanów kilka niespodzianek.

WitcherCon będzie można oglądać w ramach dwóch oddzielnych transmisji. Pierwsza relacja rozpocznie się na Twitchu i YouTube Netfliksa 9 lipca o godzinie 19:00. Druga – 10 lipca o 3:00 rano.

[am]
fot. Netflix

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia