Kajko i Kokosz będą bohaterami nowej gry na konsole PlayStation 5 i Xbox

29 czerwca 2021

Powstanie gra o Kajku i Kokoszu na konsole PlayStation i Xbox oraz platformy Steam i urządzenia mobilne. Za produkcję odpowiadać będzie polska spółka Starving Pixels. 

„Od początku tego roku uniwersum Janusza Christy rozrasta się z każdym miesiącem” – powiedziała Paulina Christa, prezes Fundacji Kreska im. Janusza Christy, spadkobierczyni i wnuczka Janusza Christy. „To kolejny bardzo ważny projekt dla Fundacji szczególnie, że fani komiksów 'Kajko i Kokosz’ i jednocześnie gracze oczekiwali od nas, że powstanie gra właśnie na PlayStation i Xbox-a” – dodała.

Jak informuje Fundacja Kreska, gra w polskiej wersji językowej posiada już roboczy tytuł „Kajko i Kokosz – Na plasterki”. Pierwsza wersja grywalnego demo ma być dostępna pod koniec 2021 roku. Zapowiadana produkcja będzie grą kooperacyjną wymagającą od graczy współpracy w osiągnięciu celu. Rozgrywa oparta zostanie na formule hack’n’slash, czyli dominującą rolę pełnić będą pojedynki, zdobywanie doświadczenia i rozbudowywanie statystyk postaci.

Mechanika ma być oparta o zdobywające coraz większą popularność systemy „papierowe” RPG. Producent planuje również zaangażować fanów serii w proces tworzenia gry. Już wkrótce na stronie gry pojawią się pierwsze ankiety i informacje, jak uczestniczyć w kreacji scenariusza.

Za grę odpowiedzialna jest spółka Starving Pixels, która powstała w wyniku fuzji firmy ImMortal oraz brytyjskiej Kiko Cat Limited.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: gry