W lipcu odbędzie się WitcherCon – wirtualny konwent dla fanów „Wiedźmina”

11 czerwca 2021

CD Projekt RED i Netflix ogłosiły pierwsze informacje na temat WitcherCon – wirtualnego konwentu dla fanów serii Wiedźmin na całym świecie. Wydarzenie rozpocznie się wieczorem w piątek 9 lipca 2021 roku.

WitcherCon ma być pierwszym w historii wieloformatowym wydarzeniem poświęconym uniwersum Wiedźmina i łączyć światy gier wideo i serialu, które powstały na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego. Konwent skierowany jest zarówno do oddanych od wielu lat, jak i nowych fanów Geralta z Rivii.

W programie WitcherCon znajdą się m.in. interaktywne panele z udziałem osób, które powołały do życia Wiedźmina w grze i na ekranie, a także materiały zza kulis i niepublikowane wcześniej informacje dotyczące całej serii.

Fani sagi będą mieli możliwość przyjrzenia się z bliska procesowi tworzenia i produkcji gier CD Projekt RED, w tym nadchodzącej gry na urządzenia mobilne „The Witcher: Monster Slayer”. Przewidziano prezentacje dotyczące komiksów i sprzętu dla fanów, a także serialu Netfliksa „Wiedźmin” oraz licencjonowanych produktów i filmu anime „Wiedźmin: Zmora Wilka”. Nie zabraknie również analiz ekspertów dotyczących tradycji, legend, potworów i genezy Kontynentu.

Chociaż podczas wydarzenia pojawi się wiele informacji, które zainteresują fanów, to CD Projekt RED zastrzega, że nie zostanie zapowiedziana nowa gra z serii „Wiedźmin”.

WitcherCon odbędzie się w formie dwóch oddzielnych transmisji, z których każda będzie zawierać unikalne treści. Pierwsza relacja rozpocznie się na Twitchu i YouTube Netfliksa 9 lipca o godzinie 19:00. Druga – 10 lipca o godzinie 3:00 nad ranem.

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia