Opowiadania holenderskie w krakowskim Teatrze Barakah

26 stycznia 2015

Dramatorium-opowiadania-holenderskie
W poniedziałek 26 stycznia w ArtCafe Teatru Barakah odwiedzimy zakątek mało znany na literackiej mapie, mianowicie Holandię. Opowiadania pochodzącego z tego kraju przeczytają krakowscy aktorzy w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium”.

„Bóg stworzył świat, ale Holandię stworzyli Holendrzy” – głosi jedno z holenderskich przysłów. A czy znacie jakichś holenderskich pisarzy? W poniedziałek będziecie mieli okazję poznać ich kilku, bowiem w ramach ciekawostki literackiej Teatr Barakah zaprezentuje opowiadania z kraju, który z wieloma rzeczami się kojarzy, ale z literaturą nie do końca: z Holandii. Podczas „Dramatorium” usłyszymy o królu, który przychodzi po wypłatę, o życiu w wyobraźni, o motorze na wodzie oraz o abstrakcyjnym króliku Fryderyku.

Pod nazwą „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z…

Opowiadania holenderskie przeczytają: Anna Antoniewicz, Barbara Szałapak, Franciszek Muła i Paweł Plewa. Spotkanie poprowadzi nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

„Dramatorium” odbędzie się w poniedziałek 26 stycznia o godzinie 20.30 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować mailowo (rezerwacje@teatrbarakah.com), albo za pomocą formularza na stronie www.teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia