Liza Marklund przyjeżdża w październiku do Wrocławia

25 września 2013

Liza Marklund we Wrocławiu
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2013 ogłosili nazwisko pierwszego spośród licznych gości, jacy pojawią się podczas tegorocznej edycji imprezy. Swój udział w festiwalu potwierdziła szwedzka autorka bestsellerów Liza Marklund.

Świetnie znana polskim czytelnikom szwedzka pisarka przyjeżdża do Wrocławia na zaproszenie Instytutu Książki, członków Dyskusyjnych Klubów Książki i organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, a spotkanie z nią odbędzie się 12 października w ramach imprezy: „Dobre książki i kawa z…”.

Urodzona w 1962 roku Marklund zrezygnowała z pracy dziennikarza, by poświęcić się literaturze, a popularność przyniósł jej cykl powieści kryminalnych, których bohaterką jest młoda dziennikarka Annika Bengtzon. Autorka angażuje się w kampanie przeciw przemocy wobec kobiet, aktywnie uczestniczy w debatach dotyczących problemów demograficznych. Większość jej powieści została sfilmowana.

Spotkanie z Lizą Marklund odbędzie się w ramach cyklu „Dobre książki i kawa z?”, czyli spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki z najpopularniejszymi pisarzami w miastach wojewódzkich w 2013 roku.

W zeszłym roku na zaproszenie klubowiczów przyjechali: Eric-Emmanuel Schmitt, Corinne Hofmann, Janusz L. Wiśniewski, Krzysztof Varga, Richard Paul Evans, Etgar Keret, Stephen Clark, Camilla Läckberg, Manuela Gretkowska oraz Sylwia Chutnik. Kolejne spotkania przed nami, a wśród zaproszonych gości m.in.: Julian Barnes, Janusz Głowacki, Wojciech Mann, Ewa Stachniak.

Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału zapowiadają, że to nie koniec wieści o zagranicznych gościach, jakich będziemy mieli okazję spotkać podczas tegorocznej edycji imprezy, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 9-13 października 2013 roku.

fot. Annika Marklund

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia