Wojciech Mann

data urodzenia: 25 stycznia 1948
kraj: Polska
strona internetowa: (brak)

Biografia:

Polski dziennikarz muzyczny. Od lat 60. współpracuje z radiem, najpierw z Rozgłośnią Harcerską, a potem z Programem III Polskiego Radia. Prowadził liczne audycje autorskie, m.in.: „Muzyczna poczta UKF”, „Bielszy odcień bluesa”, „Mój magnetofon”, „Tanie granie (na śniadanie)”. Współpracę z telewizją zaczął w latach 70. W następnej dekadzie prowadził słynny program telewizyjny poświęcony muzyce rockowej „Non Stop Kolor”.

Wraz z Krzysztofem Materną, Grzegorzem Wasowskim, Sławomirem Szczęśniakiem i Arkadiuszem Stegenką tworzył programy „Mądrej głowie…”, „Za chwilę dalszy ciąg programu” oraz „Bardzo ostry dyżur”. W 1994 roku razem z Krzysztofem Materną stworzył telewizyjny talk-show „MdM”. Od blisko 17 lat prowadzi w TVP 2 popularny program „Szansa na sukces”.

Literacko zadebiutował w 1995 roku, wraz z Krzysztofem Materną opublikował książkę „Podróże małe i duże”, której wydawcą był Twój Styl.

Wspólnie z Materną zajął pierwsze miejsce w ankiecie „Polityki” Koniec wieku na najważniejsze osobowości telewizyjne (1999).

Obecnie prowadzi w Trójce poranną audycję „Zapraszamy do Trójki”, „Manniaka po ciemku” oraz, w parze z Anną Gacek, wtorkowe wydanie „W tonacji Trójki”. Jest członkiem Akademii Muzycznej Trójki.

W październiku 2010 roku, nakładem wydawnictwa Znak, ukazała się książka jego autorstwa pod tytułem „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”.

Nagrodzony m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2009) oraz statuetką „AuTORytet 2010” w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie.

Książki:

2011 – Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami (wspólnie z Krzysztofem Materną)
2010 – RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą
1995 – Podróże małe i duże (wspólnie z Krzysztofem Materną)