Znak polskim wydawcą nowej książki J.K. Rowling

11 lipca 2012


Społeczny Instytut Wydawniczy Znak ogłosił dzisiaj, że jest polskim wydawcą „The Casual Vacancy” – pierwszej powieści dla dorosłych autorstwa J. K. Rowling.

„Chociaż pisanie tej książki niezwykle mnie cieszyło, to moja nowa powieść jest zupełnie inna niż seria o Harrym Potterze, którą doskonale wydawał mój polski wydawca książek dziecięcych – Media Rodzina. Sposób, w jaki Znak planuje podejść do nowego etapu w mojej literackiej karierze, zrobił na mnie ogromne wrażenie i z przyjemnością powierzam mu wydanie mojej nowej powieści 'The Casual Vacancy'” – napisała w oświadczeniu na temat książki i nowego polskiego wydawcy J. K. Rowling.

Entuzjazmu z rozpoczętej współpracy nie kryje również Henryk Woźniakowski, prezes Wydawnictwa Znak: „Największą radością wydawcy są książki, które kształtują wyobraźnię czytelników, a nowa powieść J. K. Rowling z pewnością do takich się zalicza. Cieszę się, że nasze wydawnictwo ma swój udział w tym niezwykłym przedsięwzięciu, jakim jest wydanie 'The Casual Vacancy’ w Polsce.”

Oficjalny opis fabuły książki nie różni się zbytnio od wcześniej prezentowanych i przedstawia się następująco: Kiedy czterdziestokilkuletni Barry Fairbrother nagle umiera, mieszkańcy Pagford są w szoku. Szybko okazuje się, że w pozornie sielankowym angielskim miasteczku, z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem, wybucha prawdziwa wojna. Wojna bogatych z biednymi, nastolatków z rodzicami, wojna żon z mężami i nauczycieli z uczniami. Pagford z pewnością nie jest tym, czym wydawało się na początku. A wszystko z powodu miejsca w radzie parafialnej, które zwolniło się po śmierci Barry’ego. Kto zwycięży w wyborach naznaczonych zaciekłością i obłudą? Będziemy świadkami wojny, jakiej Pagford jeszcze nie przeżyło!

Zapowiadana jako pełna czarnego humoru, pasjonująca i zaskakująca, „The Casual Vacancy” jest pierwszą powieścią J. K. Rowling napisaną z myślą o dorosłych czytelnikach. I chociaż premiera anglojęzycznej wersji zapowiadana jest dopiero na 27 września, książkę już uważa się za potencjalny bestseller wydawniczy 2012 roku, a kilka miasteczek już spekuluje, że posłużyło za wzór fikcyjnego Pagford.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi