Znamy tytuł oraz fabułę nowej powieści J. K. Rowling

12 kwietnia 2012


Nowa książka J. K. Rowling, która zostanie opublikowana we wrześniu, będzie opowieścią o idyllicznym miasteczku podzielonym przez mające się odbyć wybory do lokalnej rady parafialnej.

480-stronicowa powieść będzie nosić tytuł „The Casual Vacancy”, co można przetłumaczyć jako „Czasowy wakat” lub „Dorywczą, sezonową pracę”.

Akcja rozgrywać się ma w Pagford, typowym angielskim miasteczku z brukowanym rynkiem i zabytkowym opactwem. Za lukrowaną fasadą kryją się jednak nieustanne konflikty: bogaci są w stanie wojny z biednymi, nastolatki – z rodzicami, żony – ze swoimi mężami a nauczyciele z uczniami.

Gdy umiera kierujący radą parafialną czterdziestoletni Barry Fairweather, wszyscy mieszkańcy są w szoku. Pozostawiony przez Barry’ego pusty fotel w radzie szybko staje się katalizatorem dla największej wojny, jakiej miasto jeszcze nie widziało. Kto zwycięży w pełnych pasji, dwulicowości i nieoczekiwanych nowinek wyborach? Tego dowiemy się 27 września.

Nowa książka Rowling zostanie opublikowana na całym świecie w tym samym dniu, we wszystkich formatach, włącznie z ebookiem oraz audiobookiem. Będzie to pierwsza powieść Rowling dla dorosłych a zarazem pierwsza książka od pięciu lat. Wydawnictwo Little Brown zapowiada, że otrzymamy pełną „czarnego humoru, skłaniającą do refleksji i nieustannie zaskakującą” książkę.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy