banner ad

Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics od 24 sierpnia w Polsce!

15 lipca 2016

wielka-kolekcja-komiksow-DC-1
Po Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela w Polsce nadszedł czas na tytuły największego konkurenta amerykańskiej oficyny, czyli DC Comics. Pierwszy tom nowej kolekcji pojawi się w kioskach 24 sierpnia.

Założone w 1934 roku DC Comics (stworzone z inicjatywy Malcolma Wheelera-Nicholsona pod nazwą National Allied Publications) należy do największych amerykańskich wydawnictw komiksowych. To właśnie z marką DC należy wiązać ikony opowieści superbohaterskich ? Batmana, Supermana, Wonder Woman, Flasha czy Green Lanterna.

Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics prawdopodobnie będzie się składać z 60 oprawionych w twardą okładkę tomów prezentujących efekt prac największych twórców współpracujących z wydawnictwem. Wśród potencjalnych tytułów wymienia się między innymi: „Superman: Last Son of Krypton”, „Wonder Woman: Paradise Lost”, „Teen Titans: The Judas Contract” czy „Swamp Thing: House of Secrets”, a także znane już polskim czytelnikom „Batman. Długie Halloween” czy „Nowa granica”.

Warto zaznaczyć, każdy z tytułów ma zostać opatrzony specjalnym wstępem, który przybliży kontekst danej historii, natomiast na końcu publikacji pojawią się przedruki klasycznych komiksów z tak zwanej Złotej oraz Srebrnej Ery Komiksu ? w tym debiuty Mrocznego Rycerza i Człowieka ze Stali.

Pierwszy tom zatytułowany „Batman: Hush” trafi do dystrybucji 24 sierpnia. Będzie dostępny w wybranych kioskach i salonikach prasowych w promocyjnej cenie 14,90 zł. Po dwóch tygodniach można się spodziewać kontynuacji tego komiksu w cenie 29,90. Koszt następnych albumów ma wynosić 39,99 zł.

Pełna lista zapowiedzi zostanie wkrótce opublikowana na stronie wydawnictwa Eaglemoss Ltd.

Jeśli nic się nie zmieni, plan wydawniczy na pierwsze pięć tytułów będzie przedstawiał się następująco:

24.08 – Batman: Hush cz. 1 (14,90 zł)
07.09 – Batman: Hush cz. 2 (29,99 zł)
21.09 – Green Arrow: Kołczan cz. 1 (39,99 zł)
05.10 – Green Arrow: Kołczan cz. 2 (39,99 zł)
19.10 – Batman i syn (39,99 zł)

Bieżących informacji na temat Wielkiej Kolekcji Komiksów DC szukajcie na nieoficjalnym fanpage’u serii na Facebooku.

wielka-kolekcja-komiksow-DC-2

[mw]

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi