Wielka Kolekcja Komiksów Marvela w kioskach!

20 sierpnia 2012


Wydawnictwo Hachette rozpoczęło publikację „Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela”. Pierwszy tom z przygodami Spider-Mana autorstwa J. Michaela Straczynskiego i Johna Romity Jr już do nabycia w wybranych kioskach oraz salonikach prasowych.

Marvel od ponad czterdziestu lat dostarcza rozrywki fanom komiksów na całym świecie. To właśnie pod szyldem Marvela stworzono takie ikony popkultury jak Spider-Man, X-men, Punisher czy Hulk. Obecnie coraz więcej bohaterów komiksów pojawia się na ekranach kin i telewizji, dlatego Hachette postanowiło przybliżyć historie, które przyniosły im sławę.

„Wielka Kolekcja Komiksów Marvela” ma składać się z 60 oprawionych w twardą okładkę tomów prezentujących dokonania najwybitniejszych brytyjskich i amerykańskich twórców opowieści rysunkowych, m.in. Todda McFarlane’a, Franka Millera, Roberta Kirkmana, Granta Morrisona, Gartha Ennisa, Alana Moore’a i Marka Millara. W każdej książce oprócz komiksów z przygodami najsłynniejszych superbohaterów Marvela znajdą się również atrakcyjne dodatki – wywiady z autorami oraz ilustratorami, profile i galerie postaci, szkice oraz wiele innych ciekawych informacji. Grzbiety wszystkich tomów utworzą panoramiczny rysunek z postaciami komiksowymi, narysowany przez Gabriella Dell’Otto.

Pierwszy tom zatytułowany „The Amazing Spider-Man: Powrót do domu” jest już dostępny w wybranych kioskach i salonikach prasowych w promocyjnej cenie 14,90 zł. Drugi tom – „Astonishing X-men: Obdarowani” – ma ukazać się 31 sierpnia w cenie 29,90 zł. Wszystkie kolejne części będą pojawiać się w odstępach dwutygodniowych w cenie 39,90 zł. Jako trzeci ukaże się „Iron Man: Extremis” Warrena Ellisa i Adiego Granova, następnie zaś – „Avengers Disassembled: Upadek Avengers”.

Pełna lista tytułów powinna zostać niebawem opublikowana na stronie wydawnictwa Hachette. Tam również będzie można szukać informacji odnośnie prenumeraty oraz specjalnych gratisów dla zainteresowanych tą formą zakupu kolekcji.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi