Nowe ekskluzywne wydanie serii filmowej o Harrym Potterze na Blu-ray i DVD już od 21 października!

21 października 2016

nowe-filmy-harry-potter-1
Czarownice i czarodzieje! Mugole i charłaki! Stworzenia czarodziejskie i goście pozamagiczni! Noc z 21 na 22 października to wielkie święto dla fanów Harry’ego Pottera. Wtedy do księgarń na terenie kraju trafi nie tylko długo wyczekiwana książka: scenariusz sztuki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, ale też nowe ekskluzywne wydanie na Blu-ray i DVD serii filmowej o Harrym Potterze – najpopularniejszej sagi w historii kina. Na 2-płytowych edycjach znajdą się liczne dodatki, które pozwolą dowiedzieć się więcej o czarodziejskim uniwersum J.K. Rowling oraz realizacji poszczególnych filmów.

Siedmioczęściowy cykl książek o przygodach młodego czarodzieja Harry’ego Pottera powszechnie uznaje się za jeden z największych fenomenów naszych czasów. Magiczny świat wymyślony przez brytyjską pisarkę J.K. Rowling zdobył ogromną rzeszę fanów na całym globie. Przeniesienie bestsellerowego powieściowego cyklu na duży ekran okazało się strzałem w dziesiątkę. Prawa do ekranizacji czterech pierwszych tomów jeszcze w 1999 roku kupiła wytwórnia Warner Bros. za kwotę miliona funtów, jednocześnie gwarantując autorce wpływ na ostateczny kształt planowanych produkcji. Tak oto zaczęła powstawać największa przygodowa saga dla dzieci w historii współczesnego kina, która obecnie stanowi prawdziwy diament w portfolio wytwórni. Tłumy rozgorączkowanych fanów przeniosły się spod księgarń na sale kinowe, a ekranizacje zaczęły bić rekordy kasowe na całym świecie.

Saga o Harrym Potterze to jedna z najbardziej popularnych i dochodowych serii filmowych wszech czasów. Światowy box office wszystkich ośmiu części wyniósł w sumie 7 727 156 777 dolarów, a w samej Polsce w kinach zobaczyło je łącznie ponad 11 500 000 widzów! Tymczasem wciąż dorastają nowe pokolenia fanów, na popularności zyskuje turystyka filmowa związana z „Harrym Potterem”, a J.K. Rowling planuje już pięć nowych produkcji osadzonych w magicznym świecie! Pierwszą z nich będzie film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który zadebiutuje w polskich kinach już 18 listopada.

nowe-filmy-harry-potter-2

W związku z ogromnym poruszeniem wywołanym przez premierę sztuki oraz książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz długo wyczekiwaną premierą filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, studio Warner Bros. przygotowało zupełnie nowe, niezwykłe wydanie całej 8-częściowej serii przygód o Harrym Potterze, dzięki któremu widzowie raz jeszcze zanurzą się w magicznym świecie i odkryją kolejne sekrety młodego czarodzieja!

Już od 21 października filmy dostępne będą na Blu-ray i DVD w nowych 2-płytowych edycjach specjalnych przyozdobionych w przepiękne okładki. Na dodatkowej płycie DVD znajdzie się mnóstwo wspaniałych materiałów bonusowych, w tym wyjątkowy dokument „Tworzenie świata Harry’ego Pottera”. Nowa edycja dostępna będzie także w pakietach. Część pakietów pojawi się w wydaniu kolekcjonerskim z „Mapą Hogwartu”, przygotowaną według unikalnego projektu grafiką o formacie plakatu (88×33 cm), lub z „Księgą Artefaktów”, unikalnym 48-stronicowym przewodnikiem po magicznych przedmiotach ze świata Harry’ego Pottera, stanowiącym przegląd wszystkich najważniejszych artefaktów znanych z filmów i książek. Obie kolekcjonerskie publikacje nie będą dostępne w sprzedaży poza pakietami.

nowe-filmy-harry-potter-3

Poniżej znajdziecie pełną listę materiałów bonusowych dołączonych do poszczególnych filmów:

Harry Potter i Kamień Filozoficzny:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 1: Początek magii; wprowadzenie Daniela Radcliffe’a; spojrzenie na świat Harry’ego Pottera; sceny niewykorzystane; zwiastuny i spoty TV.

Harry Potter i Komnata Tajemnic:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 2: Postacie; zdjęcia próbne; Harry Potter i Komnata Tajemnic – odsłona.

Harry Potter i Więzień Azkabanu:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 3: Stwory; W pracowni potworów; Magiczny dotyk Harry’ego Pottera; Harry Potter i więzień Azkabanu: Zbliża się coś niezwykłego; Tworzenie filmu Harry Potter i więzień Azkabanu; wywiad w języku hiszpańskim z Alfonso Cuarónem; zwiastuny.

Harry Potter i Czara Ognia:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 4: Muzyka; Harry Potter i Czara Ognia: Tajniki Magii; Harry Potter i Czara Ognia od środka; Harry Potter i Czara Ognia: Przygody ciąg dalszy; Harry Potter i Czara Ognia: Trochę zwierzęcej magii; Harry Potter i Czara Ognia: Czarne sprawy, nowy pan; zwiastuny.

Harry Potter i Zakon Feniksa:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 5: Ewolucja; Harry Potter i Zakon Feniksa: Za kulisami magii; Budowanie magii: Plany Harry’ego Pottera; Harry Potter i Zakon Feniksa: Początek rebelii; Harry Potter i Zakon Feniksa: Spełnienie przepowiedni; zbliżenia (28 krótkich filmów ukazujących ludzi, miejsca, stwory i proces tworzenia magii); zwiastuny.

Harry Potter i Książę Półkrwi:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 6: Efekty magiczne; Harry Potter i Książę Półkrwi: za kulisami magii; zbliżenia (14 krótkich filmów, w których członkowie ekipy oprowadzą Cię po tajnikach sztuki filmowej); materiały promocyjne; zwiastuny.

Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 1:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 7: Historia; Harry Potter i insygnia śmierci, Część 1: Tworzenie magii; Harry Potter: W podróży; Powrót Zakonu; Scabiori Greyback; Pożegnanie Zgredka; Postać Billa Weasleya; Weasleyowie; Ciemna strona magii; Nowe postacie; Jedna książka, dwa filmy; Magiczna rekwizytornia; Pierwsze spojrzenie: Harry Potter i insygnia śmierci, Część 2; zwiastuny.

Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2:
Tworzenie świata Harry’ego Pottera, część 8: Dorastanie; Harry Potter i insygnia śmierci, Część 2: Tworzenie magii; J.K. Rowling oraz Daniel Radcliffe: rozmowa (wersja rozszerzona); Wielka sala Hogwartu; Pocałunek Rona i Hermiony; Mamy to, panie Harry Potter; Charakteryzacja do pojedynku Neville’a; Kamuflaże w Banku Gringotta; Śmierć Harry’ego: Konfrontacja na dziedzińcu; zwiastuny.

nowe-filmy-harry-potter-4

Magia powraca! Nocna premiera „Harry’ego Pottera”!

Od wydania siódmego tomu przygód nastoletniego czarodzieja minęło już osiem lat, podczas których popularność serii wcale nie osłabła, przeciwnie – oczekiwanie na ósmą historię odbywa się w równie gorącej atmosferze, co w poprzednich latach. W piątkowy wieczór 21 października księgarnie, biblioteki oraz inne miejsca zapraszają na zabawę wypełnioną radosnym oczekiwaniem. W programie gry, konkursy i inne atrakcje związane ze światem czarodziejów. Nie zapomnijcie swoich szat wyjściowych, różdżek i kapeluszy! Systematycznie uzupełniania lista miejsc, w których odbędzie się nocna premiera, znajduje się na stronie wydawnictwa Media Rodzina.

Główna impreza premierowa książki rozpocznie się o godz. 21 w warszawskiej Arkadii, a we wszystkich księgarniach biorących udział w zabawie dokładnie o północy wystartuje sprzedaż polskiego wydania książki „Harry Potter i przeklęte dziecko”. Ci, którzy kupią ją w tej nocy w Empikach lub księgarniach partnerskich wydawcy, mogą liczyć na specjalne okolicznościowe prezenty. Nowa opowieść autorstwa J.K. Rowling, Jacka Thorne’a i Johna Tiffany’ego to ósma historia w serii będąca scenariuszem pierwszego autoryzowanego spektaklu teatralnego ze świata Harry’ego Pottera. Tego też dnia do sprzedaży na Blu-ray i DVD trafią też filmy w zupełnie nowych 2-płytowych edycjach specjalnych. Nowe wydanie filmowej sagi o Harrym Potterze ukazuje się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: film, premiery i zapowiedzi