Ransom Riggs zapowiada trzy nowe książki o Pani Peregrine i jej osobliwych podopiecznych

21 października 2016

nowe-ksiazki-pani-peregrine-1
Ransom Riggs napisze trzy nowe książki o przygodach Jacoba Portmana, Pani Peregrine oraz jej osobliwych podopiecznych. Akcja trylogii rozgrywać się będzie w Ameryce, a pierwsza część trafi do księgarń w 2017 roku.

„Pierwsze trzy powieści przedstawiły osobliwców i ich świat, ale jest on ogromny, a jego historia jest długa i wciąż mamy tak wiele do odkrycia” ? napisał w oświadczeniu Ransom Riggs. „Nie mogę się doczekać, aby wniknąć w niego głębiej i przenieść opowieść do Ameryki, która, jak się okazuje, jest o wiele bardziej osobliwym miejscem niż ktokolwiek zdawałby sobie sprawę”.

Opublikowany w 2011 roku „Osobliwy dom Pani Peregrine” opowiadał o zatrzymanym w czasie domu, gdzie schronienie przez złem świata znalazły wszystkie osoby wyróżniające się niezwykłymi zdolnościami. Powieść spędziła ponad 100 tygodni na liście bestsellerów „New York Timesa” i zapoczątkowała całą trylogię o świecie osobliwców. Do tej pory seria została przetłumaczona na ponad 40 języków i sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy książek. Teraz, za sprawą filmu Tima Burtona z udziałem Samuela L. Jacksona, Evy Green, Asy Butterfielda, Judi Dench i Ruperta Everetta, przeżywa popularność na nowo, stąd też nie dziwi decyzja o jej kontynuacji.

W Polsce książki o Pani Peregrine ukazują się nakładem wydawnictwa Media Rodzina.

nowe-ksiazki-pani-peregrine-2

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy