Mamy zdjęcia ze sztuki teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”

28 lipca 2016

foto-harry-potter-sztuka-01
Producenci udostępnili zdjęcia z ostatnich prób przed sobotnią premierą sztuki teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Z racji tego, że fotografie mogą wyjawiać pewne elementy fabuły oficjalnej kontynuacji sagi o czarodzieju z blizną na czole, przeglądacie je poniżej na własne ryzyko.

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” to ósma historia w serii i pierwszy autoryzowany spektakl teatralny z magicznego świata stworzonego przez J.K. Rowling. Akcja sztuki rozgrywa się 19 lat po wydarzeniach opisanych w siódmej książce. Harry Potter jest 37-letnim przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii. Wraz ze swoją żoną, Ginny, mają trójkę dzieci. Kiedy zaczyna się sztuka, Harry i Ginny w towarzystwie Rona i Hermiony patrzą, jak ich potomstwo wyrusza z dworca King Cross w drogę do Hogwartu, aby rozpocząć nowy rok szkolny.

foto-harry-potter-sztuka-02

Najmłodszy syn Harry’ego, Albus, jest odizolowanym chłopakiem, który w odróżnieniu od córki Rona i Hermiony nie cieszy się wśród rówieśników popularnością i żyje w cieniu sławnego ojca. Jego jedynym prawdziwym przyjacielem jest Scorpius, syn Draco Malfoya. Czy to możliwe, że Albus jest tylko bogu ducha winnym naiwniakiem, jak sądzi Harry? Ile prawdy jest w plotkach, że Scorpius jest w rzeczywistości dzieckiem Lorda Voldemorta, który wykorzystał jeden z rzekomo dawno zniszczonych Zmieniaczy Czasu, aby zapłodnić żonę Draco? W sztuce ważną rolę odegrają wydarzenia opisane w czwartym tomie sagi pt. „Harry Potter i Czara Ognia”. Obecny będzie również motyw podróży w czasie.

foto-harry-potter-sztuka-03

Spektakl, który już zbiera pochwalne opinie wśród dziennikarzy, ma trwać łącznie pięć godzin i będzie wystawiany w dwóch częściach: popołudniowej i wieczornej. Dzień po premierze do księgarń na świecie wejdzie książkowe wydanie sztuki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Publikacja zdążyła wspiąć się na szczyt list bestsellerów m.in. Amazona oraz sieci księgarń Barnes & Noble i Waterstones, co zdaniem księgarzy zwiastuje największy tegoroczny bestseller na rynku. Wprawdzie polskie tłumaczenie zapowiedziane przez wydawnictwo Media Rodzina ma ukazać się dopiero 22 października, podobny trend zauważalny jest również u nas.

foto-harry-potter-sztuka-04

„Harry Potter i Przeklęte Dziecko” jest najczęściej zamawianą w przedsprzedaży książką w blisko 20-letniej historii empik.com. Do tej pory zamówiono kilka tysięcy egzemplarzy w polskim przekładzie. Tym samym został pobity rekord liczby zamówień należący do poszczególnych tomów całej sagi o przygodach czarodziejów z Hogwartu.

foto-harry-potter-sztuka-05

„Zainteresowanie tym tytułem utrzymuje się stale na wysokim poziomie a spodziewamy się, że tuż przed premierą lawinowo wzrośnie. Finalnie liczba zamówień w tzw. pre-orderze na pewno się podwoi i rekord zamówionych egzemplarzy będzie długo nie do pobicia” ? mówi Szymon Bujalski, dyrektor empik.com.

foto-harry-potter-sztuka-06

Do spektaklu w reżyserii Johna Tiffany?ego choreografię ułożył Steven Hoggett, scenografię stworzyła Christine Jones, zaś muzykę skomponowała Imogen Heap. W rolach głównych wystąpią Jamie Parker (jako Harry Porter), Paul Thornley (Ron Weasley), Noma Dumezweni (Hermiona Granger), Sam Clemmett (Albus Porter), Poppy Miller (Ginny), Cherrelle Skeete (Rose Granger-Weasley), Alex Price (Draco Malfoy) i Anthony Boyle (Scorpius Malfoy).

foto-harry-potter-sztuka-07

foto-harry-potter-sztuka-08

foto-harry-potter-sztuka-09

foto-harry-potter-sztuka-10

foto-harry-potter-sztuka-11

foto-harry-potter-sztuka-12

foto-harry-potter-sztuka-13

foto-harry-potter-sztuka-14

foto-harry-potter-sztuka-15

foto-harry-potter-sztuka-16

foto-harry-potter-sztuka-17

foto-harry-potter-sztuka-18

foto-harry-potter-sztuka-19

foto-harry-potter-sztuka-20

foto-harry-potter-sztuka-21

foto-harry-potter-sztuka-22

foto-harry-potter-sztuka-23

foto-harry-potter-sztuka-24

[am]
fot. Manuel Harlan

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy