banner ad

Znamy tytuł nowej powieści Harukiego Murakamiego

10 stycznia 2017


Wydawnictwo Shinchosha ujawniło dzisiaj tytuł najnowszej powieści Harukiego Murakamiego, której japońska premiera zapowiedziana jest na 24 lutego. Książka ma nosić tytuł „Kishidancho Goroshi”, co można przetłumaczyć jako „Zabójstwo komandora”.

Powieść Murakamiego ukaże się w Japonii w dwóch tomach. Każda z książek będzie posiadać swój oddzielny podtytuł. Pierwsza część została nazwana „Wyłaniające się pomysły”, druga zaś ? „Zmieniająca się metafora”.

Jak pisze wydawnictwo Shinchosha, tytuły te mogą sugerować, że powieść będzie różnić się od wcześniejszych dzieł pisarza. Treści książki nie chciano na razie ujawniać, zapowiadając, że więcej informacji pojawi się wkrótce. Potwierdzeniem powyższego może jednak być lakoniczna wypowiedź samego Murakamiego, który podczas niedawnej wizyty w Danii, gdzie odbierał Nagrodę Literacką im. Hansa Christiana Andersena, powiedział, że czeka nas bardzo dziwna historia.

„Zabójstwo komandora” będzie pierwszą powieścią pisarza od czasu „Bezbarwnego Tsukuru Tazakiego i lat jego pielgrzymstwa”, która ukazała się w 2013 roku. Wprawdzie polscy czytelnicy, podobnie jak we wszystkich krajach poza Japonią, będą musieli jeszcze poczekać na przekład książki, czas ten jednak umili, zapowiadany przez wydawnictwo Muza na maj, zbiór esejów autobiograficznych Murakamiego zatytułowany „Zawód: powieściopisarz”, w którym znajdą się teksty o literaturze i kulisach zawodu uprawianego przez japońskiego autora.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy