banner ad

Wojciech Chmielarz zmienia wydawcę i zapowiada na 2018 rok dwie powieści

21 września 2017


Wojciech Chmielarz dołączył do grona pisarzy publikujących w wydawnictwie Marginesy. Kolejne powieści autora ? w tym kontynuacja losów komisarza Jakuba Mortki, a także zupełnie nowa książka poza serią ? zostały już zapowiedziane na 2018 rok.

„Dlaczego Wydawnictwo Marginesy? Mówiąc krótko – bo od pierwszego spotkania zadziałała między nami chemia. Mnie się spodobał ich plan, im mój. Wspólnie zrobimy wszystko, żeby dostali państwo świetne książki” ? komentuje autor.

Pierwszą z tych książek będzie kontynuacja przygód komisarza Jakuba Mortki znanego czytelnikom z powieści „Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie” i „Osiedle marzeń”. „Moja redaktorka napisała na jego (nowego tomu ? przyp. red.) temat: pełen szacun! Nie wiem, jak ty to robisz, bo to wcale nie jest łatwe, ale za każdym razem wychodzi ci pełnokrwisty, znakomicie dopięty kryminał, w dodatku wielopiętrowy. Nie wspominając już o tym, że twoi bohaterowie mają w sobie więcej życia, niż normalni ludzie” ? pisze Wojciech Chmielarz na swoim profilu na Facebooku.

Powieść jest już gotowa, a jej premierę zapowiedziano na styczeń 2018 roku. Dlaczego tak długo musimy czekać? „To wynika z podjętych przeze mnie decyzji i nieprzewidzianych okoliczności. Marginesy zrobiły wszystko, żeby powieść trafiła do państwa jak najszybciej, ale pewnych obiektywnych przeszkód nawet oni nie są w stanie pokonać” ? tłumaczy autor.

Na pocieszenie Chmielarz ma dla swoich czytelników jeszcze jedną dobrą wiadomość. W tym samym 2018 roku ukaże się też druga powieść, niezwiązana z żadną serią.

Wojciech Chmielarz to już drugi ? po Marcie Guzowskiej ? popularny polski autor kryminałów, który podjął ostatnio współpracę z wydawnictwem Marginesy. Za swoje powieści wielokrotnie nominowany był do Nagrody Wielkiego Kalibru. W 2015 roku udało mu się zdobyć statuetkę za powieść „Przejęcie”.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy