Stephen King ujawnił tytuł nowej powieści, która ukaże się w 2018 roku

14 sierpnia 2017


W trakcie wywiadów promujących najnowsze adaptacje na podstawie swych książek (m.in. kinową wersję „Mrocznej wieży” i serial na podstawie „Pana Mercedesa”) Stephen King ujawnił tytuł nowej powieści, która opublikowana zostanie w 2018 roku.

King ani na chwilę nie zwalnia tempa. Ledwie w lutym ukazało się napisane z Richardem Chizmarem „Pudełko z guzikami Gwendy” (polska edycja zapowiedziana przez Albatros na listopad), zaś na koniec września szykuje się premiera powieści „Śpiące królewny”, którą pisarz stworzył wspólnie z synem, Owenem Kingiem (książka ukaże się w naszym kraju 24 października nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka), a już docierają do nas pierwsze wieści o książce zaplanowanej na 2018 rok.

Podczas wywiadu udzielonego „USA Today” King zdradził, że przyszłoroczna powieść będzie nosiła tytuł „The Outsider”. Pisarz nie ujawnił żadnych szczegółów fabuły nowej książki. „Jest wiele rzeczy, które chciałbym o niej opowiedzieć, ale nie mogę. To zbyt fajne, aby mówić o tym teraz. Wszystko, co mogę wyjawić, to to, że nie ukaże się w 2017 roku, ponieważ dzieje się wystarczająco wiele” ? skomentował King. W rozmowie z dziennikarzem portalu „Collider” autor potwierdził, że powieść „The Outsider” jest już gotowa i ukaże się w przyszłym roku.

Wprawdzie King pozostaje tajemniczy, ale całkiem prawdopodobne, że „The Outsider” to książka, której bohaterką jest Holly Gibney znana z trylogii „Pan Mercedes”. Pisarz już w zeszłym roku mówił o pracy nad powieścią poświęconą tej właśnie postaci. Nie można jednak wykluczyć, że to zupełnie inne dzieło, które w międzyczasie stworzył.

Tych, którzy liczą, że pod tytułem „The Outsider” kryje się od dawna wyczekiwana trzecia część „Talizmanu”, śpieszymy poinformować, że King miał w planach rozpocząć, wspólnie z Peterem Straubem, pisanie tej książki w lutym 2017 roku. Jest w zasadzie niemożliwe, aby uwinęli się z tym projektem w tak krótkim czasie.

[am]
fot. Mike Clifton/USO/Flickr

Tematy: , ,

Kategoria: newsy