Aktor Jean Reno opublikuje w maju debiutancką powieść szpiegowską

8 maja 2024

Gwiazda francuskiego kina, Jean Reno, próbuje sił jako pisarz. 16 maja we Francji ukaże się jego debiutancka powieść zatytułowana „Emma”. Jest to historia młodej kobiety wiodącej spokojne życie, która niespodziewanie trafia w sam środek szpiegowskiego świata.

„Musiałem opowiedzieć tę historię w ramach zakładu zawartego z samym sobą” – wyjaśnił 75-letni aktor. „Mam nadzieję, że ta książka sprawi państwu przyjemność i że wielu czytelników będzie czerpać inspirację z 'Emmy'” – dodał.

Główną bohaterką powieści Jeana Reno jest Emma, 28-letnia masażystka w ośrodku talasoterapii w Bretanii, która wciąż nie może pogodzić się z utratą matki. Nic nie wskazywało na to, że czeka ją życie pełne przygód. Tymczasem Sułtanat Omanu zatrudnia ją do przeszkolenia personelu w centrum odnowy biologicznej. Niespodziewanie w tym luksusowym obiekcie, na czele którego stoi charyzmatyczny syn wpływowego omańskiego ministra, Emma zostaje uwikłana w sprawę wagi państwowej i w pościg za nią ruszają rządowi agenci z Maskatu.

W obliczu zastawianych na nią pułapek bohaterka ujawnia swoją nową twarz: potężnej i nieustraszonej kobiety. Jej wyjątkowe umiejętności i bolesna przeszłość stają się atutami, które czynią z niej idealną kandydatkę do francuskich tajnych służb.

Aktor przyznaje, że już od kilku lat marzył o napisaniu powieści przygodowej o młodej kobiecie, która trafia do bezwzględnego świata szpiegów. Czytelnicy mogą oczekiwać, że pierwsze spotkanie z Emmą nie będzie jednocześnie ostatnim. „To początek serii innych historii z udziałem Emmy. Mam nadzieję podzielić się nimi z wami w przyszłości” – zapowiedział Reno.

Francuzi będą mogli przeczytać „Emmę” już 16 maja. Książka opublikowana zostanie przez wydawnictwo XO w nakładzie 30 tysięcy egzemplarzy. Prawa do tłumaczeń kupili już wydawcy z 13 krajów.

[am]
fot. na zdjęciu kadr z filmu „Les Promesses” z udziałem Jeana Reno

Tematy: , ,

Kategoria: newsy