Najciekawsze zapowiedzi wydawnictw Muza i Akurat na jesień 2017

14 sierpnia 2017


Najbardziej oczekiwana premiera ostatnich lat, czyli nowa powieść Carlosa Ruiza Zafona, a także pierwsza część nowego cyklu Grzegorza Kalinowskiego i nowa książka Pierre?a Lemaitre?a ? tak zapowiada się jesień w wydawnictwach Muza i Akurat.

„Labirynt duchów” Carlosa Ruiza Zafona

Minęło szesnaście lat, odkąd księgarz Daniel Sempere po raz pierwszy, za sprawą swojego ojca, trafił do miejsca zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek. W „Labiryncie duchów” Daniel nie jest już chłopcem, który odnalazł książkę mającą zmienić jego życie, a mężczyzną, który za wszelką cenę pragnie poznać prawdę o śmierci swojej matki. Fabuła prowadzi czytelnika do samego sedna tajemnicy, dopełniając opowieść, która już stała się legendą. Obok znanych czytelnikom bohaterów pojawią się nowe postacie, a zwłaszcza interesująca okaże się tajemnicza i piekielnie inteligentna agentka służb specjalnych Alicja Gris. Premiera 11 października.

„Komisarz” Pauliny Świst

„Prokurator” Pauliny Świst to rewelacyjny debiut i jeden z najpopularniejszych tytułów tego roku. Fani twórczości autorki z zapartym tchem czekają na kontynuację powieści. Komisarz Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach, Radosław Wyrwa, na polecenie prokuratora Łukasza Zimnickiego rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się handlem ludźmi. W związku z tym zadaniem nawiązuje romans z bogatą i rozpieszczoną Zuzanną Kadziewicz ? córką jednego z najbardziej znanych gliwickich biznesmenów. W sprawę angażuje się również Kinga Błońska. Czy bohaterowie rozwiążą kolejną zagadkę? O tym czytelnicy przekonają się już w listopadzie.

„Trzy dni i jedno życie” Pierre?a Lemaitre?a

„Nie ma dziś w europejskiej literaturze lepszych kryminałów niż te, które pisze Pierre Lemaitre” ? tak o książkach francuskiego autora mówi Zygmunt Miłoszewski. Tym razem Lemaitre powraca do formy krótkiej powieści psychologicznej z gatunku noir, potwierdzając po raz kolejny, że jak mało kto potrafi wzruszać czytelnika i jednocześnie zadawać mu katusze. Premiera 27 września.

„Żebro Adama” Antonio Manziniego

W listopadzie do rąk czytelników trafi kolejna książka z włoskiej serii kryminalnej Antonio Manziniego, rozpoczętej świetnie przyjętą „Czarną trasą”. „Żebro Adama” to druga sprawa kontrowersyjnego oficera policji Rocca Schiavone. Choć wolałby chronić swoje eleganckie clarksy przed błotem i śniegiem i zajmować się romansami, to przecież jest w swoim żywiole tylko wtedy, gdy rozwiązuje kryminalne zagadki.

„Pogromca grzeszników” Grzegorza Kalinowskiego

Czy ktoś wyrównuje rachunki sprzed lat? Z tym pytaniem przyjdzie zmierzyć się aspirantowi Kornelowi Strasburgerowi. Wiosną roku 1930 Strasburger zajmuje się z pozoru błahą sprawą zabójstwa pewnej prostytutki. Śmierć Madame Gali jest w środowisku warszawskich sutenerów i kobiet lekkich obyczajów początkiem krwawej serii. Policyjne śledztwo idzie opornie, znacznie szybciej posuwa się śledztwo dziennikarskie, prowadzone przez reportera „Expressu Warszawskiego” Edwarda Gza. Młody ambitny dziennikarz łączy serię morderstw z wydarzeniami sprzed dwudziestu pięciu lat. Pierwszy kryminał Grzegorza Kalinowskiego trafi do księgarń już w październiku, otwierając jednocześnie nową serię.

„Martwy błękit” Krzysztofa Bochusa

Na fanów gatunku kryminału retro pierwsza niespodzianka czeka już we wrześniu. „Martwy błękit”, drugi tom świetnie przyjętej serii kryminalnej Krzysztofa Bochusa, przeniesie czytelników do Gdańska i Sopotu lat trzydziestych ubiegłego wieku. W luksusowej willi zostają znalezione zwłoki znanego żydowskiego kolekcjonera i wyznawcy Kabały Saula Rottenberga. Wkrótce w makabrycznych okolicznościach giną kolejni członkowie jego rodziny. Dlaczego? Kto jest sprawcą? Czy kluczem do rozwiązania zagadki jest Kabała i jej święte litery? Pytania się mnożą, a próba znalezienia odpowiedzi może kosztować Christiana Abella życie. Premiera już 27 września.

„Wybitne rody, które tworzyły polską kulturę i naukę” Marcina K. Schirmera

Estreicherowie, Lilpopowie, Kossakowie, Curie, Młynarscy, Lutosławscy, Żuławscy ? książka Marcina K. Schirmera prezentuje historie siedmiu wybitnych rodzin, które współtworzyły od wielu dekad polską kulturę i naukę. Wśród ich przedstawicieli, obdarzonych wieloma talentami, byli: pisarze, malarze i architekci, naukowcy, inżynierowie, przedsiębiorcy, znawcy literatury i sztuki. Niezaprzeczalną wartością książki są niepublikowane dotąd fotografie. Premiera 15 listopada.

„’Zośka’ moja wielka miłość” Doroty Majewskiej i Aleksandry Prykowskiej-Malec

Natomiast w październiku ukaże się książka „’Zośka’ moja wielka miłość”. To wspomnienia Haliny Sapalskiej z domu Glińskiej spisane w ostatnich latach jej życia. Hala była sanitariuszką batalionu „Golski” i wielką jedyną miłością „Zośki” Tadeusza Zawadzkiego. Szczególną wartością książki są opisy wydarzeń historycznych z okresu drugiej wojny światowej oraz postaci związanych z tymi wydarzeniami, obrazy przedwojennej Warszawy, a także ciekawe i tajemnicze dzieje posiadłości męża Hali w Kalinowej, gdzie dzieciństwo spędził m.in. Kazimierz Leski zwany polskim Jamesem Bondem, a także refleksyjne, niepozbawione humoru spostrzeżenia kobiety ponaddziewięćdziesięcioletniej. Premiera 25 października.

„Rodacy” Jerzego Danilewicza

W książce „Rodacy” Jerzy Danilewicz śledzi losy kilkunastu polskich repatrianckich rodzin, które mieszkały na terenie dawnego ZSRR. Najstarsze pokolenie pamięta rok 1936, gdy Sowieci deportowali ich z obecnej Ukrainy do Kazachstanu. Książka jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak powracający Polacy radzą sobie w Polsce, a także w jakim stopniu zmienia się nasz stosunek do nich. Dużą wartością publikacji są prywatne listy repatriantów. Premiera 22 listopada.

fot. Joanna Malinowska/Freestocks.org

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: premiery i zapowiedzi