Premiera miniserialu „Dobry omen” za nami. Neil Gaiman obwieścił, że wraca do pisania powieści

18 czerwca 2019


Wypuszczony pod koniec maja miniserial „Dobry omen” na podstawie powieści Neila Gaimana i Terry’ego Pratchetta zbiera bardzo dobre recenzje. Nic nie wiadomo na razie o tym, czy Amazon Prime zechce rozwinąć fabułę i nakręcić drugi sezon. Gaiman zastrzegł jednak, że nawet jeśli tak się stanie, on na pewno nie powróci jako scenarzysta i showrunner, ponieważ chce skupić się na rodzinie i pisaniu powieści.

„Jak dotąd, 'Dobry 'omen’ zajął mi cztery lata, albo pięć, licząc od momentu obietnicy złożonej Terry’emu. W ciągu tych pięciu lat nie napisałem powieści. Nadszedł czas, aby wrócić i być powieściopisarzem” – oświadczył Gaiman.

Autor „Amerykańskich bogów” i „Koraliny” powiedział również, że chce spędzić więcej czasu ze swoją żoną, piosenkarką i autorką tekstów Amandą Palmer. „Mam żonę, która od kilku lat nie widziała mnie wystarczająco często i nie może się doczekać, kiedy będę w domu” – dodał.

Chociaż Gaiman ma podpisaną długoterminową umowę z Amazonem, wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie zajmie się tym, z czego jest najbardziej znany – pisaniem kolejnej powieści. Autor nie podał więcej szczegółów na temat książki, którą zamierza zająć się w najbliższym czasie. Można podejrzewać, że będzie to kontynuacja „Nigdziebądź”, którą w 2017 roku miał już w jednej trzeciej napisaną. Myśli też jednak nad napisaniem dwóch książek dla dzieci oraz kontynuacji „Amerykańskich bogów”.

[am]
fot. MasterClass
źródło: Express

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy