banner ad

Suzanne Collins zapowiada na przyszły rok prequel „Igrzysk śmierci”

17 czerwca 2019


Suzanne Collins szykuje dla swoich czytelników powrót do Panem. W maju 2020 roku ukaże się prequel bestsellerowej trylogii „Igrzyska śmierci”.

W nowej powieści, której tytuł nie został jeszcze ujawniony, główną bohaterką nie będzie Katniss Everdeen, a to dlatego, że akcja ma się rozgrywać 64 lata przed wydarzeniami przedstawionymi w „Igrzyskach śmierci”, tuż przed rozpoczęciem się 10. Głodowych Igrzysk.

„Dzięki tej książce chciałem zbadać stan naszej natury, kim jesteśmy i co postrzegamy jako niezbędne dla naszego przetrwania. Okres odbudowy dziesięć lat po wojnie, powszechnie określanej jako Mroczne Dni, gdy kraj Panem walczy, żeby stanąć z powrotem na nogi, stanowi podatny grunt do wykreowania bohaterów, którzy będą się zmagać z takimi kwestiami i tym samym definiować swoje poglądy na temat ludzkości” – napisała w oświadczeniu Suzanne Collins.

Powrót autorki do wykreowanego przed laty uniwersum wydaje się oczywisty, przynajmniej z komercyjnego punktu widzenia. Trylogia „Igrzyska śmierci” sprzedała się w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy i została przetłumaczona na ponad 50 języków.

Światowa premiera prequela zapowiedziana jest na 19 maja przyszłego roku. Wiadomość o planowanej publikacji powieści z pewnością ucieszyła wytwórnię Lionsgate, która nakręciła na podstawie trylogii cztery wysokobudżetowe filmy. Włodarze studia w niedawnym komentarzu udzielonym agencji prasowej Associated Press wspominali o oczekiwanej współpracy z Suzanne Collins przy ekranizacji kolejnej książki. Najwyraźniej więc wiedzieli, że szykuje się historia związana z „Igrzyskami śmierci”.

[am]
fot. David Shankbone/Flickr

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy