Pięć powodów do literackiego skoku w bok na Big Book Festival 2019

18 czerwca 2019


Już w najbliższy piątek rusza najweselszy i najbardziej innowacyjny festiwal czytania. Długi czerwcowy weekend warto spędzić w Warszawie na Big Book Festival.

Zgrzesz czytaniem podczas Big Book Festival ? zachęcają organizatorzy wydarzenia, które odbywa się pod hasłem „Skok w bok!”. Od 21 do 23 czerwca na miłośników literatury czeka na Starym Mokotowie zatrzęsienie pisarzy! Oto pięć wybranych atrakcji i zarazem pięć zachęt do literackiego skoku w bok oraz udziału w imprezie:

ZACZNIJ od grzesznych przyjemności z czytania!
Każdy pisarz i pisarka są też czytelnikami, wiadomo. Ale po jakie lektury sięgają, gdy nikt nie patrzy? Całą prawdę o literaturze lekkich obyczajów, czytadłach kibelkowych, poradnikach szczęśliwego oddechu oraz małych zdradach dokonywanych w imię bezwstydnej rekreacji opowiedzą Krzysztof Varga, Michał Rusinek i Gaja Grzegorzewska.
piątek // 22.06 // 16:00 // Centrum Łowicka

BĄDŹ ŁAJDAKIEM w dobrym towarzystwie!
Wychyl kieliszek zimnej wódki za pamięć o powojennych twórcach i intelektualistach, którzy pili dużo, a zakąszali rzadko. Sylwia Chutnik, doktorantka-abstynentka w dziedzinie kulturoznawstwa, porywająco opowiada o tym, jak, z kim i gdzie łajdaczyły się literackie elity w pierwszych latach PRL.
sobota // 22.06 // 14:00 // Muzeum Władysława Broniewskiego

POSŁUCHAJ SZYMBORSKIEJ, HITLERA I JEZUSA przemawiających na żywo!
Przyjdź do ogrodu na tyłach powojennej willi i poczuj, że głos ma wielką moc. Aktorzy interpretują mowy wszech czasów, odsłaniając talenty oratorskie, propagandowe i liryczne najpotężniejszych ludzi w dziejach. Poruszające widowisko z udziałem Janusza Chabiora, Aleksandry Justy i Wojciecha Chorążego wzmocni muzyka Hanny Klepackiej.
sobota // 22.06 // 20:00 // Muzeum Władysława Broniewskiego

BĄDŹ REKORDOWYM CZYTELNIKIEM i przeczytaj coś raz a porządnie!
Rozpoczynasz trzy książki naraz i żadnej nie możesz skończyć? Wciąż brakuje ci czasu, a stosy tytułów rosną na półkach razem z wyrzutami sumienia? Mamy coś w sam raz! Przyjdź, przyprowadź przyjaciół, ciocię albo psa. Wybierz z archiwum kwartalnika „Przekrój” genialne opowiadanie Lema, Mrożka albo Profesora Tutki, połóż się na leżaku i przeczytaj wreszcie coś do końca. Razem celebrujemy czytanie bez ciśnienia i na miarę możliwości!
niedziela // 23.06 // 12:00 // Centrum Łowicka

POROZMAWIAJ O TYM SAMYM, ale z trojgiem różnych pisarzy!
Posłuchaj trzech rozmów na ten sam temat. W tryptyku niespiesznych rozmów udział weźmie troje autorów. Każdego pytamy o trzy wielkie sprawy: miłość, wolność i przemijanie. Korzystamy z ich życiowej mądrości, a przy okazji sami zastanawiamy się, jak to z nami jest.
niedziela // 23.06 // 12:00 MAREK BIEŃCZYK ? Big Book Cafe // 14:00 JOANNA BATOR ? Centrum Łowicka // 16:00 ADAM ZAGAJEWSKI ? Muzeum Władysława Broniewskiego

Co roku, w czerwcowy weekend, pod innym warszawskim adresem, Fundacja „Kultura nie boli” tworzy festiwal odważnych przeżyć i idei inspirowanych tekstem. Organizatorzy zapraszają zaskakujących pisarzy i myślicieli ze świata. Otwierają się na wszystko, co nowatorskie. Eksperymentują i testują oryginalne formy wydarzeń. Jeśli chcecie przekonać się, że czytanie może być intensywnym doznaniem, koniecznie przyjdzie na tegoroczną edycję Big Book Festival. Szczegółowy program festiwalu znajdziecie na bigbookfestival.pl.

fot. Marcin Łobaczewski

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia